Share

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران شنبه سوم خرداد در همایش بیمه سلامت همگانی گفت ولو به خاطر دلسوزی، نباید هر روز در زندگی مردم مداخله کرد.

rohani

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، روحانی افزود: «ما مردم را سر مسائل کوچک و جزئی، بی‌خود، بی‌جهت و بی‌دلیل یا به دلایل واهی، به بهانه‌های واهی در واقع اسمش را دلیل هم نمی‌شود گذاشت؛ بگذاریم مردم راحت باشند.»

روحانی ادامه داد که همه «بشیر و نذیر» باشیم، همه کاری کنیم تا آرامشی در جامعه باشد. او گفته دعواهای گروهی، جناحی، حزبی در یک حدی بد نیست، «نمی‌خواهم بگویم مثل نمک، می خواهم تعبیر فلفل کنم.»

رئیس دولت اعتدال با اشاره به اینکه «بگذاریم مردم در سلامت روحی باشند»، تأکید کرد که بگذاریم مردم خود راه بهشت را انتخاب کنند، به زور شلاق نمی‌شود مردم را به بهشت برد.

همچنین روحانی با یادآوری تبلیغات انتخاباتی و «دعواهای» پیش از آن، بیان کرد که «در دنیا هم معمولاً اگر انتخابات خیلی مهمی است مثلاً از یکسال قبل مقدماتش شروع می‌شود، ۶ماه بعد داغ می‌شود و دو ماه آخر حسابی آماده می‌شود، اما ما به محض این که انتخابات تمام می‌شود، روز بعد شروع می‌کنیم که آن کسی که در انتخابات پیروز شده، موفق نشود.»

در همایش بیمه سلامت همگانی که در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهور برگزار شد، رئیس دولت موسوم به اعتدال که ضمن طرح موضوع تبلیغات انتخاباتی گفت «بابا این را بگذارید یک‌سال مانده به انتخابات شروع کنید.»

rohani 2

در همایش بیمه سلامت همگانی رئیس جمهور پدر خواندگی یک دختر و پسر را شیرخوار پذیرفت

روحانی عنوان کرده که اکنون نزدیک ۱۰ سال از سند چشم انداز ۲۰ ساله می‌گذرد و در نیمه اول این  ۲۰ سال شرایط ما شرایط مناسبی نبود.

رئیس دولت یازدهم اعلام کرد که سال‌های اولیه ۴ تا ۴/۵ درصد رشد داشتیم و بعد یکی دو سال وضع کمی بهتر شد و در مجموع در پایان در دو سه سال اخیر وضع ما به گونه‌ای بود که در سال ۱۳۹۱ رشد ایران منفی ۵/۸ شد.

با این حال سال ۱۳۹۲ هنوز آمار و ارقامی منتشر نشده، ولی به نظر حسن روحانی انتظار می‌رود که باز «علی‌القاعده» هم رشد منفی خواهد بود.

هدف برنامه چشم‌انداز ۲۰ساله معرفی ایران به عنوان کشوری توسعه یافته بوده است.

او ابراز امیدواری کرده که در سال ۱۳۹۳رشد اقتصادی ایران مثبت خواهد بود.

در همایش بیمه سلامت همگانی رئیس جمهور همزمان با  اهدای دفترچه سلامت به ۱۳ تن، مسئولیت پدر خواندگی یک دختر و پسر را شیرخوار نیز پذیرفت.

در مراسم گشایش همایش بیمه سلامت همگانی در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رؤسای سازمان‌های تأمین اجتماعی، بهزیستی کشور، سازمان‌های بازنشستگی کشور و صندوق تأمین اجتماعی حضور داشتند.

Share