Share

در پی موافقت وزارت کشور با تجمع پشتیبانان سیاست خارجی دولت حسن روحانی، وزارت امور خارجه ایران با انتشار بیانیه‌ای از حامیان دیپلماسی خود خواست تجمعی برگزار نکنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، روابط عمومی وزارت امور خارجه در بیانیه خود آورده است: «از آن‌جا که برگزاری گردهمایی برای اعلام حمایت و پشتیبانی عمومی از برنامه‌ها، سیاست ها و فعالیت‌های حرفه‌ای وزارت امور خارجه و وظایف محوله به این وزارتخانه از سوی نهادهای عالی کشور متعارف نمی‌باشد ضرورتی برای برگزاری چنین گردهمایی نمی‌بیند.»

وزارت امور خارجه مؤثرترین حمایت از پیشبرد سیاست خارجی را «تلاش مجدانه و همگانی برای ساختن ایرانی آباد، پیشرفته و متکی به توانمندی‌های ذاتی و علمی فرزندان خود» دانسته است.

روز پنج‌شنبه هشتم خردادماه، احمد حکیمی‌پور، دبیرکل «حزب اراده ملت ایران» (حاما) از موافقت وزارت کشور با درخواست تجمع این حزب در حمایت از دیپلماسی کشور، در مقابل ساختمان وزارت خارجه ایران خبر داد.

حکیمی‌پور گفت که وزارت کشور با وی تماس گرفته و گفته است از سوی وزارت کشور ممانعتی برای برگزاری تجمع در مقابل وزارت خارجه وجود ندارد، اما با توجه به محل در نظر گرفته شده برای این تجمع، وزارت امور خارجه نیز باید موافقت خود را اعلام کند.

این تجمع قرار بود روز دوشنبه آینده برگزار شود.

در هفته‌های اخیر گروهی از مخالفان دولت حسن روحانی که از آن‌ها با عنوان «دلواپسان» یاد می‌شود، فعالیت‌های اعتراضی خود را بیشتر کرده‌ و افزون بر برگزاری همایش‌هایی درباره توافق هسته‌ای علیه این توافق و «بدحجابی» دست به تجمع و تظاهرات نیز زدند که برای این تجمعات مجوزی صادر نشده بود.

اما آخرین تجمع این گروه که قرار بود توسط دانشجویان بسیجی در مقابل مجلس برگزار شود، از سوی استانداری مجوز نگرفت و برگزار نشد.

Share