Share

یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۳، شش زندانی بند ۳۵۰ اوین، به صورت ناگهانی به زندان رجایی شهر منتقل شدند.

Evin 1

به گزارش وب‌سایت «کلمه»، نزدیک به میرحسین موسوی و اصلاح‌طلبان ایران، رضا شهابی، اسدالله هادی، رضا اکبری منفرد، ابوالقاسم فولادوند، علی سلام‌پور و غلامحسین اسدی از بند ۳۵۰ اوین به زندان رجایی‌شهر «تبعید شده‌اند.»

همزمان رضا شهابی، از فعالان کارگری و زندانی سیاسی با انتشار بیانیه‌ای در اعتراض به «انتقال غیرقانونی» خود دست به اعتصاب غذا زده است.

او در این بیانیه، با اشاره به وضعیت جسمی نامساعد، شکنجه‌ها و انواع و اقسام فشار و تهدید علیه خود و خانواده‌اش، نسبت به تبعید غیرقانونی‌ به زندان رجایی‌شهر اعتراض کرده است.

این زندانی سیاسی مسئولیت سلامت خود را متوجه دادستانی تهران دانسته است.

بی‌اطلاعی همسر رضا شهابی از وضعیت او

این در حالی‌ است که روز یکشنبه، ۱۱ خرداد ربابه رضایی، همسر رضا شهابی در مصاحبه‌ای با «رادیو زمانه» درباره انتقال این فعال کارگری ابراز بی‌اطلاعی کرد. او ادامه داد: «امروز صبح نیز به دادستانی مراجعه کردم که اگر خبری در موردش بوده، می‌گفتند».

همسر این زندانی سیاسی با اشاره به عدم اطلاع وکیل رضا شهابی، افزود: «فردا روز ملاقات بند ۳۵۰ است و همه چیز روشن می‌شود.»

روز شنبه نیز وب‌سایت کلمه گزارش داد، بهزاد عرب‌گل، زندانی سیاسی بند ۳۵۰ به‌شکل «فریبکارانه‌ای» به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شد.

بنابر این گزارش، در زمان حضور مهدی خدابخشی، معاون دادستان تهران و جواد مومنی، معاون اجرایی زندان در بند ۳۵۰ زندان اوین، عرب‌گل ابتدا به بهداری فراخوانده می‌شود.

سپس او «با توسل به حیله دیگری به عنوان اعلام کتبی انصراف از درمان، به قسمت افسرنگهبانی و مدیریت بند دعوت و آنگاه به‌شکل غافلگیرکننده‌ای همراه با ضرب و شتم و اعمال خشونت فیزیکی و تدابیر امنیتی و پلیسی» به مکان نامشخصی منتقل می‌شود.

کلمه نوشته است که بهزاد عرب‌‌گل نیز احتمالاً به رجایی‌شهر منتقل شده است.

Share