Share

توفان شدیدی که روز دوشنبه، ۱۲ خرداد، بخش‌هایی از استان تهران را درنوردید، با چند زخمی و کشته همراه بود. وزش توفان هنوز به پایان نرسیده است.

توفان تهران، عکس از: ایسنا

توفان تهران (عکس از: ایسنا)

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، «ایرنا»، توفان باعث «بروز  تغییرات جوی»، تیرگی آسمان و برخاستن غبار شدید در پایتخت ایران شده است. پنج نفر بر اثر پیامدهای وزش توفان جان باخته و بیش از ۵۰ تن دیگر نیز زخمی شده‌اند.

خسارت‌های دیگری نیز در مناطق شهری گزارش شده و ۵۰ درخت نیز در مناطق پرترافیک سقوط کرده است.

همچنین چند دستگاه‌ خودرو نیز در آزادراه قم تهران تصادف کردند.

محمد علی عزیز اقلی، مدیر کل هواشناسی استان تهران، به ایرنا گفته است که سرعت وزش توفان در فرودگاه «مهرآباد» تا ۱۳۰ کیلومتر در ساعت بوده است. طبق اطلاعیه هواشناسی استان تهران، وزش توفان در بخش‌های شمالی استان تهران با رگبار شدید باران همراه با رعد و برق همراه بوده است.

Damages in Tehran

سقوط درختان در بعضی مناطق پررفت‌وآمد تهران خسارت به بار آورد (عکس از: ایسنا)

در اطلاعیه سازمان هواشناسی در بخش‌های جنوبی استان تهران باد شدید و گرد و غبار نیز پیش‌بینی شده است.

شهروندی ساکن شمال غرب تهران به «رادیو زمانه» گفت که تا ساعت ۱۸:۳۰ عصر دوشنبه به وقت محلی از شدت بارش باران و وزش توفان در آن منطقه تا حدی کاسته شده است.

به گفته این شاهد بارندگی و وزش باد همچنان ادامه دارد.

در این میان خبرگزاری ایسنا از قطع برق ۵۰ هزار خانوار در تهران خبر داده است. بنا بر گزارش‌ها محمد هاشمی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، از تلاش برای رفع ۹۰ درصدی قطعی برق ظرف یک ساعت خبر داد و گفت: «۱۰۴ پست فوق توزیع با مجموع هزار و ۲۰۰ خط ۲۰ کیلوولتی توزیع برق در تهران داریم که برق ۶۳ خط به علت افتادن شاخه درخت یا افتادن وسایل از بالکن منازل بر روی این خطوط، قطع است.» وی همچنین از تشکیل ستاد بحران در این زمینه نیز خبر داد.

ایستگاه‌های آتش‌نشانی در تهران عصر دوشنبه به حالت آماده‌باش درآمدند. خبرگزاری ایسنا نوشته است که توفان در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه، ۱۳ و ۱۴ خرداد، در شهر تهران ادامه  پیدا می‌‌کند.

Share