Share

شماری از شرکت‌کنندگان در مراسم سالگرد درگذشت آیت‌الله خمینی رهبر پیشین ایران در تهران توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت شدند.

سالگرد آیت‌الله خمینی

روزنامه «جمهوری اسلامی» روز شنبه ۱۷خرداد گزارش داد این افراد که در پشتیبانی از حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران شعار داده‌ بودند، پس از پایان مراسم بازداشت شدند.

به گفته این روزنامه بازداشت‌شدگان «بعد از ساعاتی بازجویی کتبی و دریافت مشخصات از آنان، آزاد شدند.»

بنابر این گزارش، شاهدان گفته‌اند بازداشت‌کنندگان لباس شخصی برتن داشتند و داخل مینی‌بوس بودند.

این روزنامه افزوده است که در مراسم سالگرد آیت‌الله خمینی ابتدا عده‌ای با شعار “انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست” قصد «اخلال» در سخنرانی روحانی را داشته‌اند. با این حال حسن روحانی پس از وقفه‌ای کوتاه، در مواجهه با شعارهای این افراد که قطع نمی‌شد، صدای خود را بالاتر برد و گفته بی‌تردید انرژی هسته‌ای حق مسلم است.

روحانی ادامه داد که مردم مطمئن باشند در مسیر تدبیر، اعتدال و امید «این ملت بزرگ» به تمام اهداف خود دست پیدا خواهد کرد. به گزارش روزنامه جمهوری اسلامی افراد حاضر در مرقد آیت‌الله خمینی، «سخنان رئیس‌جمهور را با شعار الله اکبر تأیید کردند و اخلالگران را ناکام نمودند.»

این روزنامه افزود که تعدادی از حاضران در مراسم شب ۱۴ خرداد در حرم امام خمینی که توانسته بودند در حمایت از آقای روحانی با شعارهای “الله اکبر” از رئیس‌جمهور حمایت کنند و «اخلالگران» را ناکام نمایند، بعد از پایان مراسم، بازداشت شدند.

Share