Share

دایره اجرای احکام زندان اوین، مهناز محمدی، مستندساز و از فعالان حقوق زنان را روز شنبه ۱۷ خردادماه، برای سپری‌ کردن پنج سال حبس تعزیری فراخواند.

mahnaz mohamadi

مهناز محمدی مهرماه ۱۳۹۱ به اتهام  اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام  در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه محاکمه شده بود. حکم پنج سال حبس تعزیری وی در دادگاه تجدیدنظر مورد تأیید قرار گرفت.

این مستندساز در گفت‌وگویی که با کمپین بین‌المللی حقوق بشر، با رد اتهاماتش گفت: «مصادیق دیگر اتهاماتم همکاری در ساختن فیلم مستندی به نام «ما نیمی از جمعیت ایرانیم» ساخته خانم رخشان بنی اعتماد است. همچنین شرکتم در تجمعات سال ۸۸، رفتن به مراسم ختم سهراب اعرابی و دیگر کشته‌شدگان حوادث سال ۸۸ و تهیه فیلم و عکس از این مراسم‌ها است.»

مهناز محمدی همچنین با اشاره به اتهام ساخت فیلم مستند برای شبکه خبری «بی بی سی فارسی» و دریافت پول از این رسانه، آن را «سناریوی از قبل تهیه شده» بازجویانش دانست.

مهناز محمدی اولین‌بار هشتم مردادماه ۱۳۸۸ همراه با جعفر پناهی و شماری دیگر از مستندسازان، در مراسم سالگرد ندا آقا سلطان، یکی از کشته‌شدگان وقایع پس از انتخابات ۱۳۸۸ در بهشت زهرای تهران بازداشت شد.

 

Share