Share

محسن پورسید آقایی، مدیرعامل راه‌آهن ایران از استعفای مدیر کل راه‌آهن شمال شرق (شاهرود) و برکناری سه تن دیگر از مدیران این اداره در شاهرود خبر داد.

0101

به گزارش خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، محسن پورسید آقایی عبور از چراغ قرمز در ورود به ایستگاه با سرعت غیرمجاز و تغییر مسیر و اعلام اشتباه مسئول کنترل ایستگاه را علت اصلی وقوع سانحه قطار تهران- مشهد در روز پنجشنبه گذشته اعلام کرد.

او همچنین با تأکید بر برکناری معاون اداره کل شاهرود ، رئیس اداره سیر و حرکت و رئیس اداره ایمنی راه اهن شاهرود، افزود که دیگر رؤسای ادارات مرتبط تنزل درجه و توبیخ کتبی درج در پرونده شدند.

مدیرعامل راه‌آهن در توضیح استعفای مدیرکل راه آهن شاهرود گفته او «داوطلبانه» و به دلیل کوتاهی کارکنان تحت امرش استعفا داد که موافقت شد.

قطار فوق‌العاده ساعت ۱۷ تهران – مشهد حوالی شامگاه پنجشنبه ۱۵ خرداد، در ایستگاه «امروان دامغان» با یک قطار باری برخورد کرد که در این حادثه یک مسافر مرد۶۰ ساله به نام تیموری جان خود را از دست داد. در این حادثه ۳۱ نفر نیز مصدوم شده‌اند.

طبق گزارش کمیسیون سوانح راه‌آهن، ‌لکوموتیوران قطار مسافری، کمک لکوموتیوران، متصدی ترافیک امروان و کنترلر بهره‌برداری، مسبب بروز حادثه تصادف قطار مسافری و باری در ایستگاه امروان دامغان شناخته شدند.

این گزارش سه روز پس از این حادثه منتشر می‌شود.

Share