Share

کنشگران کارزار«لغو گام به گام اعدام (لگام)» با انتشار بیانیه‌ای به اعدام غلامرضا خسروی سوادجانی در ایران اعتراض کردند.

غلامرضا خسروی، زندانی سیاسی ۱۱خردادماه ۱۳۹۳ در زندان رجایی‌شهر کرج اعدام شد.

غلامرضا خسروی، زندانی سیاسی ۱۱خردادماه ۱۳۹۳ در زندان رجایی‌شهر کرج اعدام شد

غلامرضا خسروی، زندانی سیاسی متهم به همکاری با «سازمان مجاهدین خلق ایران»، در حالی که حکم قطعی خود را گرفته بود با اتهام تازه «محاربه با خدا» روبه‌رو و به اعدام محکوم شد. وی ۱۱خردادماه جاری در زندان رجایی‌شهر کرج اعدام شد.

کنشگران کارزار «لگام» روند محاکمه مجدد غلامرضا خسروی را «غیرقانونی» خوانده و نوشته‌اند: «با استناد به قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲ نیز، این اعدام دارای ابهام و ایرادات قانونی جدی است.»

آن‌ها افزوده‌اند: «حکم اعدام صادره به استناد ماده ۱۸۶ قانون سابق بوده که به صورت کلی هوادار گروه‌ها را نیز مشمول حکم محاربه می‌دانست، اما در قانون جدید صرفا افرادی که دست به سلاح می‌برند محارب به شمار می‌آیند ومشمول احکام اعدام می‌گردند.»

به‌گفته کنشگران کارزار «لگام»، «قاضی اجرای احکام موظف بوده است پیش از اجرای حکم اعدام، این تغییر را لحاظ کرده و پرونده را جهت بررسی مجدد و اعمال تخفیف به دادگاه صادرکننده حکم ارسال دارد.»

آن‌ها از این‌که مقام مسئول به «وظیفه قانونی» خود عمل نکرده و حتی با تعجیل در اجرای این حکم راه را برای پیگیری خانواده و وکلا نیز مسدود کرده است، ابراز تأسف کرده‌اند.

در پایان این بیانیه اعضای کارزار لغو گام به گام اعدام (لگام) ضمن اعتراض به تداوم اجرای احکام اعدام، اعدام غلامرضا خسروی را به شدت محکوم کرده و خواهان رسیدگی به تخلفات و جرائم مقامات قضائی مسئول در این پرونده شدند.

بابک احمدی، سیمین بهبهانی، جعفر پناهی، علی‌رضا جباری، فریبرز رئیس‌دانا، نسرین ستوده، اصغر فرهادی، نرگس محمدی، فریده مرادخانی، اسماعیل مفتی‌زاده، محمد ملکی و محمد نوری‌زاد، اعضای کارزار لغو گام به گام اعدام (لگام) هستند.

Share