Share

آیت‌الله صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه به مخالفان سخن حسن روحانی در مورد «به‌زور بردن مردم به بهشت» پیوست و گفت این تفکر «بنیان لیبرالیته و مدرنیته دارد».

صادق لاریجانی در سخنان تازه خود به شیوه زندگی غربی حمله کرد و آن را بی‌ارزش دانست.

صادق لاریجانی در سخنان تازه خود به شیوه زندگی غربی حمله کرد و آن را بی‌ارزش دانست

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، صادق لاریجانی در سخنان تازه خود به شیوه زندگی غربی حمله کرد و آن را بی‌ارزش دانست.

رئیس قوه قضائیه ایران مظاهر زندگی غربی را ناشی از مدرنیته و تجدد که یک «فکر و جریان» است، خواند و گفت: «در اینجا یک نوع نسبی‌گرایی در ارزش‌ها و بایدها و نبایدها به‌وجود می‌آید و از این طرز تفکر تزهایی هم در سیاست به‌وجود می‌آید مثل بی‌طرفی دولت‌ها، این‌که دولت‌ها باید کار حداقلی کنند و نباید ورود پیدا کنند که مردم چه مسیری را می‌روند.»

صادق لاریجانی افزود: «این‌که می‌گویند با زور آدم‌ها را به بهشت نبریم از همین جا ناشی می‌شود. این حرف بنیان لیبرالیته و مدرنیته دارد.»

اشاره دادستان کل کشور به سخنان حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران در روز شنبه، سوم خردادماه است که در آن با اشاره به این‌که «بگذاریم مردم در سلامت روحی باشند»، تأکید کرده بود: «بگذاریم مردم خود راه بهشت را انتخاب کنند، به زور شلاق نمی‌شود مردم را به بهشت برد.»

این سخنان با واکنش تند رسانه‌های محافظه‌کار و امام جمعه‌های تهران و مشهد، احمد خاتمی و احمد علم‌الهدی و برخی مراجع دینی روبه‌رو شد.

احمد خاتمی در نماز جمعه تهران گفت: «رسالت حکومت دینی این است که جاده را برای بهشتی شدن مردم هموار کند». احمد علم‌الهدی نیز در نماز جمعه مشهد گفت: «شلاق که سهل است با همه قدرت جلوی کسانی که قصد دارند جلوی بهشت رفتن مردم را بگیرند، خواهیم ایستاد.»

غلامحسین محسنی اژه‌ای، دادستان کشور و سخنگوی قوه قضائیه ایران نیز در مراسم ۱۵خرداد در شهر قم  گفت: «برخی امروز بیان می‌کنند که به بهشت و جهنم مردم کاری نداشته باشید، این‌گونه تفکرات به سخره گرفتن زحمات مراجع تقلید، علما و حوزه‌های علمیه است.»

Share