Share

پنجشنبه ۲۲ خردادماه مراسم ۲۵ دقیقه‌ای گشایش جام جهانی فوتبال از تلویزیون دولتی ایران پخش نشد. مجید زین‌العابدین، مدیر شبکه سه تلویزیون، دلیل این سانسور را مغایرت این مراسم با «ساحت مقدس خانواده» عنوان کرد.

کلودیا لیته، جنیفر لوپز و پیت بول ترانه رسمی جام جهانی «Ole Ola» را با شادی و رقص اجرا کردند.

کلودیا لیته، جنیفر لوپز و پیت بول ترانه رسمی جام جهانی «Ole Ola» را با شادی و رقص اجرا کردند

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، مجید زین‌العابدین درباره عدم پخش مراسم گشایش جام‌ جهانی فوتبال از تلویزیون ایران گفت: «ما در جامعه‌ای اسلامی زندگی می‌کنیم و ملاکمان برای پخش برنامه‌های تلویزیونی، ملاکی است که در عرف اجتماع و ضوابط قانونی‌مان در عرف خانواده‌هایمان وجود دارد.»

مراسم گشایش بیستمین دوره مسابقات جام جهانی فوتبال ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه پنجشنبه (ساعت ۱۵ به وقت محلی) در ورزشگاه کورینتیانس شهر سائوپائولو برزیل، با حضور بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد،  سپ بلاتر، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) و دیلما روسف، رئیس‌جمهوری برزیل آغاز شد.

مجید زین‌العابدین در ادامه توضیحات خود درباره عدم نمایش این مراسم افزود: «در رویداد ورزشی مثل المپیک، برای برگزاری مراسم افتتاحیه، برنامه‌ریزی‌های گسترده‌تری وجود دارد و این رویداد شاید سه الی چهار ساعت به طول بینجامد که در نتیجه قابلیت پخش گسترده‌تری هم دارد اما مراسم افتتاحیه جام‌ جهانی، برنامه‌ریزی محدودی دارد که فکر می‌کنم برگزاری آن حدود ۲۵ دقیقه بیشتر طول نکشید.»

گوشه‌ای از مراسم گشایش بیستمین دوره مسابقات جام جهانی فوتبال

گوشه‌ای از مراسم گشایش بیستمین دوره مسابقات جام جهانی فوتبال

این مدیر تلویزیونی در ایران گفت: «ما حتما از آنچه ممکن است خانواده‌ها را نگران کند، عدول نمی‌کنیم و هر چیزی که با ساحت مقدس خانواده و مسایل اجتماعی‌مان مغایر باشد، حتما سعی می‌کنیم ضوابط را در آن رعایت کنیم.»

در مراسم گشایش جام‌ جهانی ماکتی به شکل کره زمین در مرکز ورزشگاه قرار داشت که بر روی آن به زبان‌های همه کشورهای شرکت‌کننده، از جمله فارسی، «خوش‌آمدید» نوشته می‌شد.

در طول مراسم گروه‌های مختلف رقص برزیلی با لباس‌های محلی به هنرنمایی پرداختند و در بخش دیگری از آن ماکت کره زمین به‌شکل شکوفه گُلی باز شد و به صحنه ترانه‌خوانی جنیفر لوپز، کلودیا لیته و پیت بول تبدیل گردید.

آن‌ها ترانه رسمی جام جهانی را که «Ole Ola» نام دارد با شادی و رقص اجرا کردند. بیستمین دوره مسابقات جام جهانی فوتبال از پنجشنبه ۲۲ خردادماه (۱۲ ژوئن) تا یکشنبه ۲۲ تیرماه (۱۳ ژوئیه) در کشور برزیل بر‌گزار می‌شود.

تیم ملی فوتبال ایران نیز در این دور از مسابقات شرکت دارد و روز دوشنبه ۲۶ خردادماه (۱۶ ژوئن) در نخستین دیدار خود به مصاف نیجریه خواهد رفت.

Share