Share

۱۹۵ تن از نمایندگان مجلس ایران در بیانیه‌ای خطاب به حسن روحانی، رئیس‌جمهوری این کشور از وضعیت حجاب ابراز نگرانی کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، این نمایندگان در بیانیه خود خواهان توجه، پیگیری و اجرای قانون راهکارهای اجرایی حجاب شدند.

این نمایندگان مهم‌ترین محورهای «تهاجم فرهنگی» به نظام جمهوری اسلامی را «تلاش برای تغییر سبک زندگی مردم در موضوع حجاب» دانسته و گسترش آن را مایه «از‌ هم‌ گسیختگی نهاد خانواده» و «سست شدن پایه‌های اعتقادی خانواده مسلمان» خوانده‌اند.

آن‌ها وظایف دستگاه‌های دولتی در این‌باره را گوشزد کرده و گفته‌اند: «عدم پیگیری وظایف شفاف و مهم دستگاه‌های مذکور در امر گسترش عفاف و حجاب، ممکن است کشور را با چالش‌های گسترده‌ای در عرصه مهم فرهنگ عمومی در بستر خانواده‌ها مواجه کند که البته پیامدهای آن نیز جبران‌ناشدنی است.»

در بیانیه بر «وظایف نظارتی» مجلس در این مورد تأکید و گفته شده است که مجلس  این موضوع را به جدیت پیگیری و نظارت خواهد کرد.

مخالفان دولت از مدتی پیش بار دیگر مسأله حجاب را به میان کشیده و چند بار نیز علیه وضعیت کنونی حجاب در خیابان‌ها دست به تظاهرات زده‌اند. آن‌ها معتقدند دولت یازدهم در این‌باره کوتاهی می‌کند، اما طرفداران دولت معتقدند وضعیت حجاب نسبت به دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد تغییری نکرده و مخالفان دولت طرح این موضوع را بهانه‌ای برای رویارویی با دولت قرار داده‌اند.

Share