Share

نمایشگاه عکس بابک بردبار، با عنوان «قطعه شرق» روز شنبه ۱۴ ژوئن در «سنترال گالری» در شهرناتینگهام افتتاح شد.

این نمایشگاه، شامل عکس‌های بابک بردبار از اردوگاه یکی از احزاب اپوزوسیون کرد در نزدیکی شهر سلیمانیه در کردستان عراق است.

بابک بردبار، عکاس-خبرنگار ایرانی، در پی وقایع انتخابات سال ۸۸، در حال عکاسی از تظاهرات خیابانی دستگیر شد و پس از آن، ناچار به خروج از ایران شد. آثار این نمایشگاه، تم‌های سیاسی و اجتماعی‌ای مانند مبارزه (کردها)، مرزها، جنگ، نژادپرستی و روابط بین زن و مرد را منعکس می‌کند.

بابک بردبار، در معرفی این نمایشگاه می‌نویسد:

«روایت زندگی شگفت و عجیب انسان‌های این عکس‌ها، دریچه‌ای است به جهانی که بارها و بارها باید دید و شنید. زندگی و منش آن‌ها برای غول‌های رسانه‌ای دنیا ارزش سرمایه‌گذاری ندارد. جهان، پر از اخبار جذاب عجیب و غریب دیگری است: ترور، جنگ و… در حضور این همه سرگرمی، گویا فرصت پرداختن به زندگی و حرف آن‌ها کم است. در نبود دیده‌بان حقوق بشر و حمایت‌های انسان‌دوستانه و بی‌توجهی به خواسته‌های آن‌ها، گویا پناهی جز این روش عجیب نیست. زندگی‌شان در بند گلوله‌ای است. گلوله‌ای بی‌هدف. از راست یا چپ. شمال یا جنوب. زندگی آن‌ها هر آینه می‌تواند موضوع معامله و مصالحه دولت‌مردان منطقه قرار بگیرد و دود شود و به هوا رود. آن‌ها انسان‌اند، با آسمانی بلند. آسمانی گاه ابری و گاه آفتابی. آن‌ها هم زیر باران می‌خندند.»

این نمایشگاه تا روز ۱۰ آگوست ۲۰۱۴ در شهر ناتینگهام انگلستان برپا خواهد بود.

Previous Image
Next Image

info heading

info content

Share