Share

سرانجام دیدار بزرگی که بسیاری منتظر آن بودند، فرارسید: ایران – آرژانتین. دومین بازی دو ملت در گروه اف جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل. در ورزشگاه می‌نیه رائو در شهر بلوهوریزونته با هوای معتدل به داوری میلوراد مازیچ از صربستان.

Argenitna2014

تیم ملی فوتبال آرژانتین

این نامتقارن‌ترین دیدار جام جهانی برزیل است. آرژانتین بخت بزرگ قهرمانی در فینال جام جهانی است و به‌طور منطقی نتیجه بازی به سود خط حمله آرژانتین خواهد بود، نه تنها برای لیونل مسی که گونزالس ایگوئن که پنج عدد از ده گل‌ آخر تیم کشورش را به ثمر رسانده است.

این در حالی‌ است که تیم ملی ایران در ده بازی گذشته‌اش در جام‌های جهانی فقط یک‌بار پیروز شده، برابر آمریکا دو بر یک در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه.

کافی‌ست بگوییم مأموریت کارلوس کی‌روش مربی پرتغالی تیم ملی ایران در این بازی بسیار پیچیده است.

در دوران آماده سازی تیم ملی وی همیشه به شاگردانش تأکید می‌کرد که آن‌ها سه بازی مهم برابر خود دارند که ماموریت غیرممکن آن‌ها است. مساوی در برابر نیجریه و حمله در بازی آرژانتین و حال فصل دوم این ماموریت فرارسیده است.

424722_heroa

کارلوس کی‌روش (ایستاده سمت چپ): از نظر روانی ما هرگز قوی نبودیم، اما از نظر قدرت بدنی در برابر آرژانتین آماده هستیم

کارلوس کی‌روش به روزنامه فرانسوی «اکیپ» گفته است: «از نظر روانی ما هرگز قوی نبودیم. اما از نظر قدرت بدنی در برابر آرژانتین ما آماده هستیم. خط دفاعی ما خود را به‌طور جدی در برابر نیجریه نشان داد. در این بازی چیزی برای از دست دادن نداریم، اما آرژانتین که یکی از بخت‌های قهرمانی ست زیر فشار قرار دارد.»

دو روز پیش از این دیدار مهم کارلوس کی‌روش گفته بود: «قرارداد من با تیم ملی ایران در این جام جهانی به پایان می‌رسد، سران فدراسیون فوتبال ایران از من خواستند به کارم ادامه دهم، اما وقتی حمایت دولت به اندازه کافی وجود ندارد، چگونه می‌توانم ادامه دهم؟»

Iran national football team

تیم ملی فوتبال ایران

عباس رضوی، مربی پیشین تیم ملی ایران که در سوئد اقامت دارد، در باره بازی شنبه شب، ۳۱ خردادماه، میان ایران و آرژانتین به «رادیو زمانه» گفت: «ترکیب تیم ملی ایران در برابر آرژانتین چنین است: دروازه‌بان بهنام احمدی مدافعان: حسینی صادقی منتظری و پولادی خط میانی: تیموریان، نکونام و حیدری. خط حمله : دژاگه، قوچانی‌نژاد و حاج صفی.»

رادیو زمانه در باره بازی ایران و آرژانتین با مهدی نوری، روزنامه‌نگار و کارشناس فوتبال، گفت‌وگو کرده است.

[podcast]http://www.mediafire.com/download/h9xq5czebqow9h0/Iran-argentin-coupe-du-monde-20-juin-2014.mp3[/podcast]

Share