Share

کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران خشمگین اما با غرور حرف می‌زد. در کنفرانس خبری پس از مسابقه ایران و آرژانتین، او میلوراد مازیچ، داور این بازی را هدف قرار داد و گفت: «بهترین تیم برنده شد و بهترین بازیکن گل زد. این بازی دو چهره مهم داشت مسی و داور مسابقه که یک پنالتی مسلم ایران را سوت نزد، در خطای آشکار زابلاتا روی دژاگه.»

تیم ملی ایران در برابر تیم پرستاره آرژانتین با دو عنوان قهرمانی جهان، خود را تیمی هماهنگ و در اندازه‌های جام جهانی نشان داد.

لیونل مسی در مصاف با اشکان دژآگه

اشکان دژاگه در مصاف با لیونل مسی

بازی در ورزشگاهی با حضور بیش از ۵۰ هزار تماشاگر با پیراهن‌های آرژانتین برگزار شد که از آغاز تا پایان این دیدار تیم مسی را تشویق کردند.

با این همه، ستاره‌های مشهور خط حمله آرژانتین در برابر دفاع آهنین شاگردان کی‌روش کاری از پیش نبردند و سرانجام در وقت اضافی به لطف نابغه‌ای به نام لیونل مسی، آرژانتین نجات پیدا کرد.

تیم ملی در این دیدار دو چهره داشت: نیمه نخست دفاع بدون اشتباه و با کار گروهی بازیکنان ایران و نیمه دوم حمله و ضدحمله‌هایی روی دروازه آرژانتین که چند بار دروازه مدعی قهرمانی در این جام جهانی را با خطر روبه‌رو کرد.

در یکی از این موقعیت‌ها اشکان دژاگه در مقابله با رومرو دروازه‌بان آرژانتین با خطای آشکار زابلاتا مدافع این تیم متوقف شد، در حالیکه داور صرب این بازی به صحنه نزدیک بود، اما سوت نزد.

علیرضا حقیقی و سرخیو رومرو دروازه‌بان‌های دو تیم، ستاره‌های این بازی بودند.

در پایان این دیدار کارلوس کی‌روش ضمن انتقاد به داوری گفت : «من فکر می‌کنم تصویر خوبی از فوتبالمان را به دنیا نشان دادیم در این بازی چندین موقعیت گل داشتیم. در آخرین پنج دقیقه تلاش داشتیم برنده شویم آما تیم آرژانتین برنده شد به لطف نابغه‌ای که دارد.»

آلخاندرو سابلا، مربی آرژانتین نیز گفت :«ایرانی‌ها با دفاع خود بازی را برای ما مشکل ساختند، ما شگفت‌زده بودیم که نمی‌توانیم گل بزنیم. گذشته از آن مهاجمان ایران هم یکی دو ضربه با سر روی دروازه ی ما زدند که خطرناک بود. در بازی پیچیده برابر ایران مسی با پشتکار و صبر نشان داد که هرگز تسلیم نمی‌شود، خوشبختانه مسی آرژانتینی است و نابغه.»

اشکان دژاگه نیز پس از بازی گفت: «در فوتبال شانس هم لازم است. یکی از فرصت‌های صد در صد که به ما داده نشد، مربوط به پنالتی بود، اما این فوتبال است و نمی‌توان بعد از بازی در باره موقعیت‌های از‌دست‌رفته صحبت کرد.»

کارلوس کی‌روش در گفت‌و‌گوی روز یکشنبه، ۲۲ ژوئن، با روزنامه «اکیپ»، چاپ فرانسه، گفته است : «در بازی برابر بوسنی هم ما با همین صورت مثبت که مقابل آرژانتین بازی کردیم، ظاهر می‌شویم با این هدف رویایی که در یک هشتم احتمالی با فرانسه بازی کنیم.»

ایران حالا برای رفتن به دور یک هشتم به سه امتیاز پیروزی بر بوسنی هرزگوین در روز چهارشنبه ۲۵ ژوئن نیاز دارد. بوسنی شنبه شب با نتیجه یک بر صفر برابر نیجریه شکست خورد که به عقیده فریدون شیبانی کارشناس فوتبال در هلند در گفت‌وگو با «رادیو زمانه» شکست بوسنی برابر نیجریه به سود ایران بود.

[podcast]http://www.mediafire.com/download/ycts7098ery9j5x/22-JUIN-2014-IRAN-ARGENTIN.mp3[/podcast]

Share