Share

دو بازیگر نماهنگ «گل ایران»، تازه‌ترین ترانه گروه «عجم» در شهرستان شاهرود بازداشت شدند.

گروه عجم، ترانه «گل ایران»

گروه عجم، ترانه «گل ایران»

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان سمنان خبر داد که دو بازیگر نماهنگ «گل ایران» در شهرستان شاهرود بازداشت شده‌اند. فرماندهی نیروی انتظامی استان سمنان نام بازداشت‌شدگان را اعلام نکرده است.

نماهنگ «گل ایران» تازه‌ترین کار گروه «عجم» است. این نماهنگ به مناسبت جام جهانی فوتبال، در خرداد ماه با مشارکت ایرانیان در ۲۰ شهر جهان، از جمله شهرستان شاهرود تولید شده و از برخی شبکه‌های ماهواره‌ای پخش شده و در مدت کوتاهی مورد استقبال جوانان ایرانی قرار گرفته است.

سرهنگ رحمت‌الله طاهری، فرمانده نیروی انتظامی استان تهران، به خبرگزاری جمهوری اسلامی گفته است: «برابر دستورات صادر شده شناسایی عامل یا عاملان نماهنگ “گل ایران” در دستور کار پلیس اطلاعات و امنیت عمومی قرار گرفت.»

وی گفت: «پس از چند روز بررسی سرانجام “س . ع” و “ˈم . ل” دو نفر بازیگر فیلم که هر دو ۲۳ ساله‌اند و در یک خانه مجردی زندگی می‌کردند دستگیر شدند.»

این دو هنرمند را وادار به اعتراف کرده‌اند و ظاهراً پس از اعتراف‌گیری از آن‌ها، یک عکاس ۲۶ ساله را هم که در ساختن نماهنگ «گل ایران» با آن‌ها همکاری می‌کرده، شناسایی و دستگیر کرده‌اند.

قرار است پرونده این هنرمندان تکمیل شود و برای تعیین مجازات به مرجع قضایی واگذار گردد.

گروه عجم در سال ۲۰۱۰ توسط گروهی از هنرمندان جوان مقیم لندن بنیان گذاشته شد. این گروه آثاری با درونمایه موسیقی بومی ایران در مایه‌های حماسی و هیجان‌انگیز و در قالب‌های نو عرضه کرده است.

گروه عجم در نماهنگ «گل ایران» از ملودی، آواز و سازهای ایرانی همچون تار و سرنا و دهل بهره گرفته است. فرماندهی نیروی انتظامی اما این نماهنگ را مبتذل خوانده و به جوانان هشدار داده که فریب نخورند.

پیش از این، ۳۰ اردیبهشت ماه گروهی از جوانان تهرانی که ویدئوهای رقص و شادی‌شان را در همراهی با «کمپین شاد» فرل ویلیامز، خواننده آمریکایی، در یوتیوب منتشر کرده بودند بازداشت شدند، اما پس از اعتراف‌گیری و نمایش تلویزیونی، به قید وثیقه آزاد شدند.

ویدئو: نماهنگ «گل ایران» از گروه عجم

Share