Share

bosnia-and-herzegovina-vs-iran-world-cup-2014-2312روزی سرنوشت‌ساز فرارسید: تیم ملی ایران پس از عبور از دو مرحله‌ی دشوار در برابر نیجریه و آرژانتین اینک به مصاف تیم بوسنی هرزگوین می‌رود. هدف، رسیدن به دور یک هشتم پایانی جام جهانی فوتبال در برزیل است.

تیم بوسنی با دو شکست چیزی برای از دست دادن ندارد، اما ایران همچنان به معجزه فکر می‌کند. ایران تا کنون هرگز در برابر بوسنی شکست نخورده است. بیلان رویارویی این دو تیم تا کنون چنین بوده است: چهار پیروزی، یک مساوی و ۱۶ گل زده برای ایران.

مسابقه ایران و بوسنی ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران (۱۸ به وقت اروپای مرکزی) در ورزشگاه آرِنا فونته نووا در شهر سالوادور در هوای معتدل ۲۶ درجه به داوری ولاسکو گوربایوی از اسپانیا برگزار می‌شود.

بازی آرژانتین−نیجریه

همزمان در پورتو آلگره آرژانتین و نیجریه بازی می‌کنند. برای نیجریه یک مساوی کافی است تا به دور یک هشتم برود. مربی تیم عقاب‌های آفریقا به روزنامه‌ی ورزشی «اکیپ» چاپ فرانسه، گفته است: «هدف ما شکست دادن آرژانتین و بالا رفتن از مرحله‌ گروهی به عنوان تیم نخست است.»

برای آبی−سفید‌های آرژانتینی هم، که پیشتر با دو پیروزی بر ایران و بوسنی انتخاب شده‌اند، این دیدار اهمیت دارد، چون نمی‌خواهند در دور یک هشتم پایانی با تیم خوب فرانسه روبرو شوند.

تیم ملی فوتبال ایران

تیم ملی فوتبال ایران

شانس ایران

کارلوس کی‌روش، مربی تیم ملی ایران، روز چهارشنبه (۲۵ ژوئن /۴ تیر) به روزنامه اکیپ گفته است: «در فوتبال همیشه عامل شانس را هم داریم.» وی گفته همچنان به انتخاب تیمش برای دور یک هشتم فکر می‌کند، پیروزی‌ای که تاریخی خواهد بود.

ایران انتخاب خواهد شد اگر برابر بوسنی پیروز شود و نیجریه از آرژانتین شکست بخورد.

نیجریه در حال حاضر ۴ امتیاز دارد. ایران در صورت پیروزی برابر بوسنی ۴ امتیازی خواهد شد.

اگر هر دو تیم از نظر امتیاز و گل‌های زده مساوی باشند آنگاه قرعه کشی فیفا سرنوشت تیم صعودکننده را تعیین می‌کند.

گفت‌وگو با هیوا یوسفی

در مورد بازی روز چهارشنبه با بوسنی «رادیو زمانه» با هیوا یوسفی، کارشناس فوتبال گفت‌وگو کرده است.

[podcast]http://www.mediafire.com/download/03rxedo8j3z0dq5/25-JUIN-2014-IRAN-BOSNI.mp3[/podcast]

Share