Share

فدراسیون فوتبال ایران دستمزدی را که فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به‌دلیل شرکت در جام جهانی به هر بازیکن تیم ملی فوتبال ایران پرداخته بود به آن‌ها نداد و صرف هزینه‌های خود کرد.

وداع بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران با جام جهانی، پس از دیدار با بوسنی

وداع بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران با جام جهانی، پس از دیدار با بوسنی

به‌گزارش خبرآنلاین، فدراسیون جهانی فوتبال برای بازیکنانی که در جام جهانی حضور دارند دستمزدی معادل ۷۵۰ دلار در روز تعیین کرده بود. این مبلغ از ۴ روز پیش از نخستین بازی هر تیم تا آخرین مسابقه آن تیم در جام جهانی به بازیکنان پرداخت می‌شود. بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران نیز که از ۲۶ خرداد مسابقات خود را در جام جهانی آغاز کرده‌ بودند، از ۲۲ خرداد تا روز بازی با بوسنی که ۴ تیرماه بود، باید از فیفا پول می‌گرفتند.

این گزارش می‌افزاید فیفا امسال تصمیم گرفته بود این مبلغ را به خود بازیکنان بدهد تا فدراسیون‌ها آن را صرف هزینه‌های دیگر نکنند چراکه این رقم، دستمزد خود بازیکنان است و حساب آن با رقم‌هایی که بابت صعود به جام جهانی و تدارکات تیم‌های ملی پرداخت می‌شود، جداست. اما فدراسیبون فوتبال ایران در روز بازی با آرژانتین با نامه‌نگاری‌هایی مسئولان فیفا را متقاعد کرد که این پول را به فدراسیون ایران بدهند.

این در حالی است که قرار بود نماینده فیفا دستمزد بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران را به جواد نکونام، کاپیتان تیم ملی بدهد تا همچون تیم‌های دیگر، کاپیتان آن را بین بازیکنان تقسیم کند.

بر اساس این گزارش توجیه فدراسیون فوتبال ایران برای پرداخت شدن این پول به فدراسیون این بود که ایران مسابقه مهمی با آرژانتین دارد و بهتر است در چنین شرایطی در اردوی ایران حرفی از پول زده نشود تا بازیکنان تمرکز خود را حفظ کنند. فدراسیون در نامه‌نگاری با فیفا، گفته بود که این پول را در آینده به بازیکنان خواهد داد.

خبرآنلاین افزوده است اکنون این مبلغ به دست خود بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران نرسیده و آن‌ها از این مسأله «ناراحت» هستند.

علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال گفته که این پول برای هزینه‌های تیم ملی در برزیل مثل تغذیه و رفت و آمد است. نصرالله سجادی، معاون وزیر ورزش و جوانان نیز این حرف کفاشیان را تکرار کرده است.

مجموع ۱۴ روز دستمزد ۲۳ بازیکن تیم ملی، معادل ۲۴۱ هزار و ۵۰۰ دلار می‌شود.

پیش از این گفته می‌شد که فدراسیون فوتبال ایران به‌دلیل عملکرد خوب بازیکنان تیم ملی در برزیل به آن‌ها پاداش‌هایی معادل ۳ هزار دلار و ۶ هزار دلار خواهد پرداخت که این وعده نیز هنوز عملی نشده است.

Share