Share

کادر تیم ملی فوتبال ایران، صبح روز شنبه هشتم تیر، پس از بازگشت به این کشور در فرودگاه بین‌المللی تهران مورد استقبال مردم و مقامات دولتی قرار گرفت.

27

به گزارش خبرگزاری‌های داخلی ایران، به نظر می‌رسید فوتبالیست‌های ایران انتظار چنین استقبالی را نداشته‌اند و آن‌ها درحالی‌که «شوکه شده بودند، می‌خندیدند».

تیم ملی ایران پس از سه بازی در مسابقات جام جهانی برزیل و کسب یک امتیاز میزبان جام جهانی را به مقصد ایران ترک کرد.

بر اساس گزارش رسانه‌های داخلی ایران ازدحام جمعیت، ترافیک شدیدی را در حوالی فرودگاه بین‌المللی آیت‌الله خمینی ایجاد کرده بود.

همزمان با استقبال غافلگیرکننده مردم، کادر تیم ملی با تشریفات رسمی‌ مقامات وزارت ورزش مورد استقبال قرار گرفتند.

به گفته پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان، جلسه هماهنگی برای استقبال از تیم ملی فوتبال صبح روزجمعه با حضور عبدالحمید احمدی، مشاور عالی و معاونت فرهنگی آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان، حمیدرضا گرشاسبی مدیرکل حوزه وزارتی، مسئولان روابط عمومی و حراست این وزارتخانه و محمدهادی آیت اللهی نایب رئیس فدراسیون فوتبال برگزار شد.

22june, football , world cup 16ی

پیشتر محمود گودرزی،‌ وزیر ورزش و جوانان به اشکالاتی در عملکرد تیم ملی در جام جهانی اشاره کرد و افزود: «از ادامه همکاری با کی‌روش استقبال می‌کنیم، اما شرایط دو طرف در این زمینه باید تأمین شود.»

مراسم استقبال از ملی پوشان در حالی برگزار شد که غیبت علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال خبر ساز شد.

این مراسم با سخنرانی وزیر ورزش آغاز شد و پس از او کارلوس کی‌روش سخنرانی کرد. از میان بازیکنان تیم ملی اشکان دژاگه، مهرداد بیت‌آشور و دانیال داوری به ایران بازنگشته‌اند.

ایران در این سری از مسابقات با کشورهای نیجریه، آرژانتین و بوسنی هم‌گروه بود و پس از بازی درخشان مقابل آرژانتین مورد تحسین هواداران فوتبال قرارگرفت.

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم‌ملی در پایان صحبت‌هایش و در حالی که به شدت تشویق می‌شد به زبان فارسی گفت: «خیلی ممنون».

این درحالی است علیرضا حقیقی دروازه‌بان با هیچ خبرنگاری مصاحبه نکرد.

Share