Share

شبکه سوم تلویزیون جمهوری اسلامی ایران پخش سریالی به نام «هفت سنگ» را در ماه رمضان آغاز کرده که فیلمنامه و شخصیت‌پردازی‌های آن از روی سریال «خانواده امروزی» (Modern Family) محصول شبکه ای‌بی‌سی ایالات متحده آمریکا کپی شده است.

بالا عکسی از سریال «خانواده امروزی»؛ پایین عکسی از سریال «هفت سنگ»

بالا عکسی از سریال «خانواده امروزی»؛ پایین عکسی از سریال «هفت سنگ»

به گزارش پارسینه، «رخدادهای داستانی قسمت نخست “هفت سنگ” آن‌قدر شبیه قسمت نخست سریال “خانواده امروزی” بوده که مخاطبان از رخدادهای سکانس‌های بعد مطلع بودند و می‌توانستند آن را پیش‌بینی کنند.»

«خانواده امروزی» توسط کریستوفر لوید و استیون لویتان در سال ۲۰۰۹ ساخته شد و در سال ۲۰۱۰ توانست جایزه بهترین کمدی جوایز «امی» را به همراه چهار جایزه دیگر «امی» از آن خود کند.

در این سریال تلویزیونی سه خانواده از قشر نیمه مرفه آمریکا با روابط خانوادگی خاص خود، به یکدیگر پیوند می خورند و داستان زندگی آن‌ها به صورت طنز به تصویر کشیده می‌شود.

«هفت سنگ» هم مجموعه‌ای اجتماعی و خانوادگی در لایه‌ ای از اتفاق های کمیک و درباره سه خانواده است که با یکدیگر نسبت نزدیک فامیلی دارند و در هر قسمت با ماجرایی مواجه می‌شوند.

بازیگران اصلی این سریال مهدی سلطانی، الهام پاوه‌نژاد، بهنام تشکر، شبنم مقدمی، فرناز رهنما، ارسلان قاسمی، پارسا قراخانلو، حامد کیازال، حنانه احدی و روژین نفوتی‌نژاد هستند.

کارگردان «هفت سنگ» علیرضا بذرافشان است و خود او به‌همراه سارا خسروآبادی، حسین تراب‌نژاد و  فروغ فروهیده داستان آن را نوشته‌اند.

در سریال آمریکایی یکی از زوج‌ها دو مرد همجنسگرا هستند که یک نوزاد دختر ویتنامی را به فرزندخواندگی پذیرفتهاند و در قسمت‌های پخش شده اخیر با یکدیگر ازدواج کردهاند، اما در سریال «هفت سنگ» این زوج به یک مرد و زن تبدیل شده‌اند.

Share