Share

آی‌ام (EyeEm) شرکتی که در زمینه فروش عکس و عکاسی با تلفن‌های همراه  فعالیت دارد اعلام کرد که به‌منظور حمایت از کارزار جهانی سازمان عفو بین‌الملل با عنوان «توقف شکنجه» یک مسابقه عکاسی با نام «چشمانت را برای عفو بین‌الملل باز کن» راه‌اندازی کرده است.

در این مسابقه شرکت‌کنندگان به‌طور نمادین تصاویر چشمان باز را ارسال می‌کنند تا نشان دهند چشمان خود را بر شکنجه و سرکوب نمی‌بندند.

به‌رغم منع کامل شکنجه، حکومت‌های جهان به‌شکل مخفیانه همچنان به شکنجه افراد ادامه می‌دهند یا آنها را به کشورهایی می‌فرستند که در آنها شکنجه اعمال می‌شود.

عفو بین‌الملل در پنج سال گذشته گزارش‌های مستندی از شکنجه و بدرفتاری در ۱۴۱ کشور جهان دریافت کرده است.

در ماه مه سال جاری میلادی سازمان عفو بین‌الملل کارزاری علیه شکنجه راه‌اندازی کرد که از سوی بسیاری در سراسر جهان، از جمله با ایده‌های خلاقانه، مورد پشنیبانی قرار گرفت. حمایت شرکت آی‌ام از این کارزار با مسابقه عکاسی «چشمانت را برای عفو بین‌الملل باز کن» در همین چارچوب صورت می‌گیرد.

علاقمندان به شرکت‌ در این مسابقه می‌توانند عکس‌های خود را تا تاریخ پنج‌شنبه ۱۹تیرماه / ۱۰ژوئیه ارسال کنند تا هیأت داوران متشکل از سه نفر از اعضای عفو بین‌الملل و شرکت آی‌ام سه برنده اصلی مسابقه را انتخاب کنند.

عکس‌های برنده روی سایت عفو بین‌الملل و در مجله آن منتشر خواهند شد. همچنین هر سه برنده اشتراک سالانه مجله این سازمان را دریافت خواهند کرد.

(لینک به مسابقه «چشمانت را برای عفو بین‌الملل باز کن»)

Share