Share

رحیم جهانبخش، رئیس پلیس امنیت عمومی آذربایجان غربی اعلام کرد که از آغاز سال جاری خورشیدی ۳۱ واحد قلیان‌سرای غیرمجاز در آذربایجان غربی پلمب شده‌اند. از این تعداد ۱۵ مورد مربوط به ارومیه بوده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، رحیم جهانبخش با بیان اینکه در صورت وجود برخی ضوابط و شرایط مشخص، مجوز فعالیت به قلیان‌سراها داده می‌شود، گفت: «در حال حاضر ۱۸۱ واحد قلیان‌سرا در سطح شهر ارومیه مشغول به فعالیت هستند.»

به‌گفته وی از این تعداد ۱۵۱ واحد دارای مجوز هستند و فعالیت قلیان‌سراهای غیرمجاز «آسیب‌های مختلف اجتماعی، بهداشتی، فرهنگی و روان‌شناسی» وارد می‌کنند.

رئیس پلیس امنیت عمومی آذربایجان غربی گفت: «طرح نظارتی برخورد با مراکز غیرمجاز عرضه قلیان‌ در دستور کار مأموران پلیس امنیت عمومی استان قرار گرفته است.»

رحیم جهانبخش افزایش گرایش عمومی به قلیان را از عمده علل افزایش تعداد قلیان‌سراها در استان و به ویژه در ارومیه عنوان کرد.

سوم تیرماه ۹۳ بیش از چهار هزار نفر از ‏پزشکان و فعالان حوزه سلامت در ایران، نامه‌ای خطاب به رئیس‌ جمهوری ایران نوشتند و در آن از مصرف بی‌رویه قلیان در کشور و گسترش سرطان ناشی از آن ابراز نگرانی کردند.

نویسندگان نامه به حسن روحانی خواستار اجرای کامل «قانون جامع کنترل و مبارزه با دخانیات» مصوب سال ۱۳۸۵ و آئین‌نامه اجرایی آن مصوب سال ۱۳۸۶ ‏شده‌اند.

Share