Share

به گفته علیرضا جزینی قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر،۸۰ درصد از کسانی که به قصد مشورت با خط ملی مشاوره اعتیاد تماس می‌گیرند زن هستند و شمار این تماس ها نسبت به سال گذشته دوبرابر شده است.

اعتیاد

۴۸ درصد از پرسش های کسانی که به قصد مشورت با خط ملی مشاوره اعتیاد تماس می گیرند، درباره «شیشه» است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا جزینی در حاشیه بازدید از مرکز خط ملی مشاوره اعتیاد گفت که در سال گذشته ۲۵۰ هزار نفر با این مرکز تماس و از این طریق مشاوره گرفته‌اند.

این مقام مسئول، میزان تماس‌های تلفنی در سه ماهه نخست سال جاری را دوبرابر میزان تماس در مدت مشابه سال قبل دانست و اعلام کرد که این تماس‌های تلفنی به سطح ۷۷ هزار رسیده و از این میان بیشترین درخواست مشاوره از سوی زنان صورت گرفته است.

بیشتر کسانی که با خط ملی مشاوره اعتیاد تماس می‌گیرند از خانواده‌های افراد مصرف‌کننده هستند و مصرف کنندگان کمتر تمایلی برای مشورت با کارشناسان از خود نشان می دهند.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفته است که ۴۸ درصد از پرسش های کسانی که به قصد مشورت با خط ملی مشاوره اعتیاد تماس می گیرند، درباره مواد مخدر صنعتی همچون «شیشه» است.

گزارش پلیس ایران نشان می‌دهد ۷۰۰ هزار مصرف‌کننده تفننی مواد مخدر در ایران وجود دارد که میانگین سنی آنان ۲۱ سال است. به این ترتیب، دست‌ کم دو میلیون مصرف‌کننده مواد مخدر در ایران زندگی می‌کنند.

بر اساس نتایج یک نظرسنجی مردمی در ستاد مبارزه با مواد مخدر، در سال گذشته، اولین محور نگرانی مردم حوزه مواد مخدر و اعتیاد بوده است.  

این مرکز، «کراک»، «شیشه»، «هروئین» و «تریاک» را از مهم‌ترین مواد اعتیادآور در ایران اعلام کرده، اما الگوی مصرف‌کنندگان هر روز در حال تغییر است و علاقه به مصرف مواد روان‌گردان و صنعتی روزبه‌روز بیشتر می‌شود.

Share