Share

در پی نشست علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران با رضا فرجی‌دانا، وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری، و استیضاح‌کنندگان وی، استیضاح این وزیر منتفی اعلام شد. قرار شده  خواسته‌های استیضاح‌کنندگان در طی یک ماه آینده پیگیری شود.

طرح استیضاح رضا فرجی‌دانا در هفته نخست تیرماه سال جاری تسلیم هیأت رئیسه مجلس شد.

طرح استیضاح رضا فرجی‌دانا در هفته نخست تیرماه سال جاری تسلیم هیأت رئیسه مجلس شد.

به‌گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، قاسم جعفری، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس روز دوشنبه ۱۶ تیرماه ضمن اعلام این خبر، گفت: «در این جلسه محمدحسن ابوترابی‌فرد و محمدرضا باهنر دو نایب رئیس مجلس، غلامعلی حدادعادل رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس و جمعی از نمایندگان استیضاح‌کنندگان و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس حضور داشتند.»

جعفری گفت: «در این جلسه صحبت‌های صریح، شفاف و صمیمی با نگاه تعاملی مطرح شد و تعدادی از نمایندگان نقطه نظرات خود را مطرح کردند و قرار شد که ظرف یک ماه وزارت علوم در آن راستا و مدار قانون حرکت کند.»

به‌گفته این نماینده مجلس «هیچ کدام از استیضاح‌کنندگان درخواست خلاف قانون ندارند و خواهان هزینه برای نظام نیستند.»

قاسم جعفری بدون اشاره به جزئیات این جلسه گفت قرار شد نتایج این نشست ظرف یک ماه آینده و تا مرداد ماه اجرایی شود و وزیر علوم قول داده که در راستای قانون حرکت کند.

پیش از این مجید انصاری، معاون رئیس‌جمهور ایران از تلاش معاونت پارلمانی برای آن‌که استیضاح درباره هیچ وزیری مطرح نشود و قبل از رسیدن به مرحله استیضاح حل و فصل شود، خبر داده بود.

شماری از نمایندگان مجلس ایران در هفته نخست تیرماه سال جاری، طرح استیضاح رضا فرجی‌دانا، وزیر علوم را تسلیم هیأت رئیسه مجلس کردند.

در توضیح دلایل این استیضاح از جمله به بازگشت دانشجویان ستاره‌دار، انتصاب‌های وزارت علوم و فرایند انتخاب رؤسای دانشگاه‌ها اشاره می‌شد.

شماری از نمایندگان مجلس، طرح استیضاح وزیر علوم را واجد «اهداف سیاسی» می‌دانستند.

Share