Share

۸۲  روزنامه‌نگار ایرانی در بیانیه‌ای به تداوم بازداشت سراج‌الدین میردامادی، روزنامه‌نگاری که از ۲۰ اردیبهشت امسال در حبس است، اعتراض کردند.

سراج‌الدین میردامادی ۲۰ اردیبهشت‌ماه در دادسرای زندان اوین بازداشت شد.

سراج‌الدین میردامادی ۲۰ اردیبهشت‌ماه در دادسرای زندان اوین بازداشت شد.

بر پایه گزارش کلمه، روزنامه‌نگاران ادامه بازداشت این روزنامه‌نگار و «مخالفت قوه قضائیه» با آزادی وی را عملی «غیرقانونی و بر خلاف موازین حقوقی و فاقد شفافیت» اعلام کرده‌اند.

به گفته روزنامه‌نگاران، ادامه بازداشت این روزنامه‌نگار، «نقض وعده‌های» حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران است که در زمان تبلیغات ریاست‌جمهوری از بازگشت ایرانیان خارج از کشور استقبال کرده بود.

پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران در خرداد ۱۳۹۲، سراج‌ا‌لدین میردامادی همراه با همسرش از پاریس به ایران بازگشت و به‌هنگام ورود به «فرودگاه امام»، گذرنامه‌ هر دوی آن‌ها توقیف شد.

میردامادی روز ۲۸ آبان‌ ۱۳۹۲ در دادسرای اوین تفهیم اتهام شد.

وی متهم به «اقدام علیه امنیت ملی» شد و سپس سپاه پاسداران به اتهامات وی «اجتماع و تبانی» را اضافه کرد.

این روزنامه‌نگار که پسر دایی آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی است، شنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه برای ادای پاره‌ای توضیحات به دادسرای اوین احضار شده بود اما با مراجعه به این دادسرا بازداشت شد.

روزنامه‌نگاران در انتهای این بیانیه از دولت و قوه‌ قضائیه خواسته‌اند تا با «رفع اتهام‌ها٬ تمامی روزنامه‌نگاران و فعالان رسانه‌ای دربند را بدون هیچ قید و شرطی آزاد کنند.»

به گفته گیتی پورفاضل، وکیل میردامادی، جلسه محاکمه این روزنامه‌نگار ۱۱ مرداد در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار می‌شود.

Share