Share

مهدی خزعلی، زندانی سیاسی که از ۲۲ روز پیش بازداشت و دست به اعتصاب غذا زده و دوبار سکته قلبی کرده است در شرایط وخیمی به‌سر می‌برد.

مهدی خزعلی

یک منبع آگاه که نام وی منتشر نشده، به هرانا، وب‌سایت مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، گفته است مهدی خزعلی «بر خلاف روز گذشته (چهارشنبه) نه می‌توانست چشم‌هایش را باز نگه دارد و نه قدرت تکلم داشت».

مهدی خزعلی از ۲۲ روز پیش بازداشت و ابتدا به بند ۲ زندان رجایی‌شهر کرج (معروف به دارالقرآن) منتقل شد. وی پس از اعتصاب غذای خشک و در پی آن سکته قلبی به بیمارستان «امام خمینی» انتقال یافت.

روز پنج‌شنبه ۱۹ تیرماه، وضعیت عمومی مهدی خزعلی با تغییری ناگهانی، وخیم‌تر از روزهای گذشته گزارش شد و در اثر شدت آسیب‌های وارد شده و قطع سرم، بیهوش شد.

مهدی خزعلی که برای هفتمین‌ بار پی‌درپی پس از اعتراض‌های مردمی سال ۱۳۸۸ خورشیدی بازداشت شده است، به محض ورود به زندان دست به اعتصاب غذا زد.

از مهدی خزعلی در بند دو قاتلان حرفه‌ای زندان رجایی‌شهر نگهداری می‌شود. او جزو آن گروه از زندانیان سیاسی به شمار می‌آید که «اصل تفکیک زندانیان» در موردش رعایت نشده است.

مهدی خزعلی فرزند آیت‌الله خزعلی از چهره‌های محافظه‌کار ایران است.  آیت‌الله خزعلی پس از وقایع انتخابات ۱۳۸۸ سال طی بیانیه‌ای از وی اعلام برائت کرد.

مهدی خزعلی در پاییز سال گذشته به ۶ سال حبس محکوم شد.

Share