Share

نیروی دریایی ارتش اسرائیل در روز ششم حمله این کشور به نوار غزه، پس از ورود به مرز این منطقه، با نیروهای حماس درگیر شد. همزمان اسرائیل از ساکنان شمال غزه خواسته است که خانه‌های خود را ترک کنند.

PALESTINIAN-GAZA-ISRAEL-CONFLICT

به گزارش گاردین، احتمال می‌رود پس از حمله کوتاه امروز صبح کماندوهای اسرائیلی به یک سایت موشکی داخل غزه، یک حمله زمینی بزرگتر در انتظار غزه باشد.

در خبری دیگر رادیو اسرائیل گزارش داد، روز یکشنبه، ۲۲ تیرماه (۱۳ ژوئیه)، کماندوهای نیروی دریایی اسرائیل در درگیری با نیروهای حماس وارد مرز دریایی نوار غزه شدند. همه حملات اسرائیل به غزه در شش روز گذشته هوایی بوده‌اند و این اولین بار است که نیروهای ارتش اسرائیل وارد خاک غزه می‌شوند.

حماس اعلام کرده که در ساحل با نیروهای دریایی ارتش اسرائیل درگیر شده و نگذاشته است که آن‌ها در ساحل لنگر بگیرند. به گزارش سخنگوی ارتش اسرائیل، در این درگیری‌ها چهار نفر از سربازان نیروی دریایی اسرائیل زخمی شده‌اند.

به گزارش گاردین، همزمان اسرائیل از ساکنان شمال غزه خواسته است تا خانه‌های خود را ترک کنند. احتمال می‌رود پس از حمله کوتاه امروز صبح کماندوهای اسرائیلی به یک سایت موشکی داخل غزه، یک حمله زمینی بزرگتر در انتظار غزه باشد.

مقامات اسرائیلی می‌گویند که حمله زمینی به غزه و حصر غزه همچنان از جمله گزینه‌های باقی‌مانده است.

aaaaaaaa

فرمانده نظامی اسرائیل بنی گانتز گفت که نیروهای خود را برای ورود به خاک غزه به حالت آماده‌باش درآورده است: «ما در حال حمله هستیم و این حمله را به هر جا که لازم باشد، با هر نیروی‌ای که مورد نیاز باشد و تا زمانی که نیاز باشد گسترش خواهیم داد.»

حملات هوایی جت‌های جنگنده اسرائیل به مناطق مختلف در نوار غزه همچنان ادامه دارد. اسرائیل در شش روز گذشته به بیش از ۱۳۰۰ هدف در غزه حمله هوایی کرده است.

روز یکشنبه، نیروی هوایی اسرائیل پیش از حمله به  مقر موشک‌های دوربرد حماس در شمال غزه، به غیرنظامیان هشدار داد که منطقه را ترک کنند.

مقامات فلسطینی می‌گوید یک زن و یک دختر سه ساله در حملات هوایی ساعات اولیه صبح روز یکشنبه کشته شده‌اند. پس از حمله هوایی اسرائیل به خانه رئیس پلیس غزه در عصر روز شنبه، ۱۸ نفر کشته و ۵۰ نفر زخمی شدند.

مقامات بیمارستان مرکزی غزه می‌گویند که حداقل ۱۴۰ فلسطینی در درگیری‌های شش روز گذشته کشته شده‌اند. مدیر بخش اورژانس بیمارستان شفای غزه به خبرنگاران گفت: «زنان و کودکان بیش از نیمی از کشته‌شدگان‌اند و کودکان یک سوم از کل تلفات انسانی را تشکیل می‌دهند.»

در روز شنبه، سه موشک شلیک شده از نوار غزه به اهداف غیرنظامی در هبرون و بیت لحم برخورد کرده‌اند که تا کنون تلفات جانی در پی نداشته، اما به ساختمان‌های مسکونی خسارت زده‌اند. بسیاری از موشک‌های پرتاب‌شده به داخل اسرائیل از غزه، توسط سیستم دفاع موشکی گنبد آهنین خنثی می‌شوند.

در شش روز گذشته، کسی در اسرائیل جان خود را بر اثر این درگیری‌ها از دست نداده است.

نیروهای زمینی اسرائیل در درگیری‌های اوایل سال ۲۰۰۹ به مدت دو هفته وارد خاک غزه شده بودند.

Share