Share

اگر با درخواست اعاده دادرسی پرونده راضیه ابراهیمی عروس ۱۷ساله‌ای که مرتکب قتل همسرش شده بود، موافقت نشود، احتمال دارد حکم قصاص وی پس از ماه رمضان اجرا شود.

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسن آقاخانی وکیل پرونده راضیه ابراهیمی گفت: «در رابطه با این پرونده مجدداً درخواست اعاده دادرسی خود را به شعبه ۳۵دیوان عالی کشور داده‌ایم که ممکن است با درخواست ما موافقت شود. در صورت عدم موافقت با درخواست اعاده دادرسی احتمالاً حکم قصاص موکلم بعد از ماه مبارک رمضان اجرا خواهد شد.»

راضیه ابراهیمی در سن ۱۴ سالگی ازدواج کرده، در ۱۵سالگی فرزند خود را به دنیا آورده و از چهار سال پیش در سن ۱۷ سالگی به دلیل قتل همسرش مجرم شناخته شده است. راضیه ابراهیمی گفته قربانی خشونت خانگی بوده است.

وی که در حال حاضر در زندان سپیدار اهواز است، یکم اردیبهشت‌ماه، به محل اجرای حکم برده شد، ولی پیش از این که مادر مقتول صندلی را از زیر پای وی بکشد، گفت که در هنگام ارتکاب جرم تنها ۱۷ سال داشته و نوجوان بوده است. همین جمله موجب می‌شود که به دستور قاضی اجرای حکم حاضر در محل، راضیه از صندلی پایین آورده شده و به سلولش بازگردانده شود تا به پرونده وی دوباره رسیدگی شود.

ناوی پیلای، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل روز پنج‌شنبه (۳ژوئیه / ۱۲تیر) خواستار توقف حکم اعدام راضیه ابراهیمی شده بود.

Share