Share

استاندار تهران می‌گوید به وزارت نیرو تذکر جدی داده شده است تا مراقب نیتراته شدن آب تهران باشد.

Water_Tehran_01

استانداری به وزارت نیرو در مورد کیفیت آب تهران تذکر داده است

به گفته حسین هاشمی از آن‌جایی که استانداری مسئول رسیدگی و مدیریت اقدامات دستگاه های مختلف در خصوص مصرف و سلامت آب است، با تذکرات لازم از وزارت نیرو خواسته است بر کیفیت آب تهران نظارت و مراقب جدی‌تر داشته باشد. با این‌حال به گفته استاندار تهران هنوز گزارش نگران کننده‌ای در مورد آب شور دریافت نشده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، استاندار تهران همچنین از وزارت بهداشت و سازمان حفاظت محیط زیست خواست که به صورت مداوم بر منابع آب شور نظارت کند تا مبادا از نظر نیترات و دیگر املاح خطرناک منابع آب، مشکلی داشته باشند.

پیش‌تر سازمان حفاظت محیط زیست ایران هشدار داده بود چنانچه بر اثر کم آبی از آب چاه برای تامین آب آشامیدنی استفاده شود، میزان ابتلا به سرطان افزایش خواهد یافت.

به گفته سعید متصدی، معاون این سازمان، اگر مردم در مصرف آب صرفه جویی نکنند، وزارت نیرو برای جبران کمبودها ناچار است از آب چاه برای مصارف شرب روزانه استفاده کند که به دلیل بالا بودن مقدار عناصری مانند نیترات و کادمیوم در منابع زیرزمینی، احتمال ابتلا به سرطان برای شهروندان به وجود می‌آید.

«مصرف آب در تهران افزایش یافته است»

حسین هاشمی همچنین از افزایش سه درصدی میزان مصرف آب طی سه ماهه گذشته خبر داد. او از مردم خواست تا هشدارهای مطرح شده در مورد کم‌آبی را در تابستان جدی بگیرند.

به گفته استاندار تهران اگر حدود ۲۰ درصد در مصرف آب صرفه‌جویی انجام شود، امسال مشکل جیره‌بندی آب پیش نخواهد آمد. با این‌حال او تاکید کرد حتی اگر امسال نیز بدون مشکل سپری شود، باید برای سال های آینده فکر اساسی کرد چرا که مشکل کمبود آب در تهران جدی است.

اعلام خبر افزایش سه درصدی مصرف آب در ماه‌های گذشته در حالی است که پیش‌تر وزارت نیرو اعلام کرده بود امسال آب تهران جیره بندی نخواهد شد.

اکنون مشخص نیست در حالی که مصرف آب افزایش یافته و برای جیره‌بندی نشدن آب نیز به کاهش ۲۰ درصدی مصرف نیاز است، آیا شهروندان تهرانی می‌توانند تابستان امسال را بدون جیره‌بندی آب به سر برند یا خیر.

Share