Share

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل خبر داده که محاکمه «مسببان و مقصران اصلی» حادثه مهدکودک ستایش اردبیل، هفته آینده آغاز خواهد شد.

55504

به گزارش خبرگزاری فارس، ناصر عتباتی، دادستان عمومی و انقلاب اردبیل پیش از ظهر امروز در حاشیه یک مراسم در اردبیل گفته است: «با پایان تحقیقات و بررسی‌های انجام شده و صدور کیفر خواست محاکمه عاملان این حادثه هولناک هفته آینده در اردبیل انجام می‌شود تا مقصران حادثه به سزای عمل خود برسند.»

به گفته او، دادستانی به عنوان مدعی‌العموم از همان روزهای نخست پیگیر این پرونده بوده است. مسئولان بهزیستی استان اردبیل هم در این زمینه همکاری کرده‌اند تا عوامل این حادثه به سرعت دستگیر و تحویل مقامات قضایی شوند.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل، «ناامنی روانی در جامعه» و «سوء‌استفاده رسانه‌های معاند» را دلیل سرعت تحقیقات و بررسی‌های  انجام شده دانسته و گفته در هفته آینده نیز با انجام محاکمه، مجرمان به سزای اعمال‌شان می‌رسند.
عتباتی شایعه توطئه بودن این ماجرا و مشکوک بودن آن را رد کرده و گفته: «تحقیقات قضایی ما نشان می‌دهد در این حرکت توطئه‌ای نبوده بلکه مربی خاطی به شکل غیر‌انسانی کودکان را تحت فشار روحی و روانی قرار داده و به برخی حقایق نیز معترف بوده که نشان می‌دهد همه آنها حقیقت داشته است.»
کودک آزاری در مهدکودک سه ستاره اردبیل، ساعت ۱۱صبح روز یکشنبه، ۱۵تیر، رخ داد و با نمایش فیلم آن در شبکه‌های اجتماعی، مسئولان و خانواده‌های ایرانی از آن خبردار شدند.

در این فیلم یک زن  کودکی را بین پاهایش خوابانده و در حالی که بینی کودک را گرفته، به زور به او غذا می‌دهد. در بخشی از این فیلم، زن قاشق را در دهان کودک فرو کرده و بعد بچه را کتک می‌زند و به گوشه‌ای از اتاق پرت می‌کند.

انتشار این ویدئو واکنش‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی برانگیخت و کاربران از کیفیت نگهداری از کودکان در مهدکودک‌ها و نظارت بر کار مربیان ابراز نگرانی کردند. به دنبال آن رسانه‌های داخل ایران اعلام کردند که مدیر مهد کودک و فرد خاطی دستگیر و روانه زندان شده‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل اعلام کرد که پس از اطلاع از کم و کیف این حادثه کمیسیون صدور پروانه مهدهای کودک این سازمان بلافاصله تشکیل جلسه داده و مصوب کردند که در اولین اقدام این مهد تعطیل شود. او همچنین تاکید کرده بود که این حادثه علاوه بر بحث‌های مربوط به بهزیستی در مراکز قضایی نیز دنبال می‌شود.

Share