Share

محمود گلزاری، معاون وزارت ورزش و جوانان ایران در مورد شادی‌های جوانان گفت: «رفتن در طبیعت با گروه‌های هم‌سال و انجام فعالیت‌های اجتماعی می‌تواند شادی‌آفرین باشد اما من معتقدم در برخی از این برنامه‌ها باید تفکیک جنسیتی صورت گیرد.»

جمعی از جوانان ایرانی در حین آب پاشی به یکدیگر در پارک آب و آتش تهران در تابستان دو سال پیش. این حرکت نوعی نافرمانی مدنی قلمداد شد.

جمعی از جوانان ایرانی در حین آب پاشی به یکدیگر در پارک آب و آتش تهران در تابستان دو سال پیش. این حرکت نوعی نافرمانی مدنی قلمداد شد.

روزنامه شرق، روز سه‌شنبه ۳۱ تیر به نقل گلزاری نوشت: «اگر در یک جاهایی بتوانیم زمینه‌هایی فراهم کنیم که در یک گروه‌های سنی بالاتر فعالیت‌های اجتماعی و علمی داشته باشند، (عدم تفکیک جنسیتی) آن‌جا مشکلی ندارد.»

وی برگزاری پارتی توسط جوانان ایرانی را نیز بر خلاف «فرهنگ ایرانی و عقل و منطق» دانسته و گفته است: «اگر در یک پارتی، نوعی از ارتباط‌های نامناسب با جنس مخالف وجود داشته باشد یا اگر الکل و سایر مواد اعتیادزا موجود باشد، تبعاتی برای سلامت جوان داشته باشد و اندوه طولانی برای فرد به وجود بیاورد، می‌توان گفت برای جوان آسیب‌زاست.»

گلزاری افزود: «شادی و نشاط در بین جوانان ایرانی کم است و ما در میان جوانان، بیشتر غم و کم‌نشاطی را می‌بینیم.»

وی گفت: «به نظر من ما باید کاری کنیم که نشاط‌مان همراه با ارتباطات نزدیک، صمیمانه و مشکل‌آفرین با جنس مخالف نباشد و دوم این‌که از مسایلی مثل مواد مخدر و الکل استفاده نشود. نباید فکر کنیم در همه راه‌های نشاط حتما باید یکی از این دو عامل باشد تا ما بتوانیم به بروز شادی و نشاط بپردازیم.»

Share