Share

رضا فرجی‌دانا، وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری ایران در دیدار با نمایندگان اتحادیه‌های دانشجویی به انتقاداتی در مورد انتصاب‌های وزارت علوم پاسخ گفت.

رضا فرجی‌دانا، وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری ایران

رضا فرجی‌دانا، وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری ایران

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم، علی بیانی، دبیر دفتر تحکیم وحدت این دیدار را «خوب» توصیف کرد و گفت وزیر علوم گفته است که «رؤسای دانشگاه‌ها سابقه علمی دارند و به دور از حاشیه هستند».

وی گفت: «وزیر علوم تأکید داشت که درباره همه انتصاب‌ها از وزارت اطلاعات استعلام صورت داده است و وزارت اطلاعات نیز به آن‌ها پاسخ مثبت داده است.»

به‌گفته علی بیانی، رضا فرجی‌دانا درباره انتصاب افرادی در وزارت علوم که در رویدادهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سال ۸۸ فعال بودند، تأکید کرد این افراد پس از سخنان آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران اقدامی نکردند و اگر کسانی در این زمینه ادعایی دارند «سند بیاورند».

شماری از نمایندگان مجلس ایران در هفته نخست تیرماه سال جاری، طرح استیضاح رضا فرجی‌دانا، وزیر علوم را تسلیم هیأت رئیسه مجلس کردند.

در توضیح دلایل این استیضاح از جمله به بازگشت دانشجویان ستاره‌دار، انتصاب‌های وزارت علوم و فرایند انتخاب رؤسای دانشگاه‌ها اشاره می‌شد.

روز ۱۶تیرماه جاری در پی نشست علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران با وزیر علوم و استیضاح‌کنندگان وی، استیضاح این وزیر منتفی اعلام شد. قرار شده خواسته‌های استیضاح‌کنندگان در طی یک ماه آینده پیگیری شود.

Share