Share

جلسه محاکمه صبا آذرپیک، روزنامه‌نگار در شعبه ۲۶دادگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار شد. همچنین گزارش شده که احمد زیدآبادی، روزنامه‌نگار نیز از زندان به مرخصی آمده است.

صبا آذرپیک و احمد زیدآبادی دو روزنامه‌نگار زندانی

صبا آذرپیک و احمد زیدآبادی دو روزنامه‌نگار زندانی

به گزارش میزان خبر، آذرپیک روزهای یکشنبه و دوشنبه ۲۹و ۳۰تیر ۱۳۹۳در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی محمد مقیسه در دو جلسه چهار ساعته محاکمه شده است.

شاهدان عینی از کاهش وزن این روزنامه‌نگار خبر داده‌اند. او پس از بازداشت تاکنون تنها یک بار با منزل خود تماس گرفته است.

صبا آذرپیک روز هفتم خرداد سالی جاری در منزلش بازداشت شد و بعد از تفتیش محل کارش به زندان منتقل شد.

پیش از این علی مطهری، نماینده مجلس ایران گفته بود:«وقتی از قضیه دستگیری صبا آذرپیک مطلع شدم، پیگیری کردم. وزارت اطلاعات گفت این کار توسط ما انجام نشده، حتی توسط اطلاعات سپاه هم انجام نشده، ظاهرا توسط دادسرای رسانه و فرهنگ دادستانی این بازداشت انجام شده و طبیعتا آن‌ها باید پاسخگو باشند.»

همچنین گزارش شده که احمد زیدآبادی، روزنامه‌نگار زندانی، شامگاه سه‌شنبه ۳۱تیر به مرخصی آمده است.

این روزنامه‌نگار در خرداد ۱۳۸۸تنها ساعاتی پس از اعلام نتایج انتخابات جنجالی ریاست‌جمهوری دهم، توسط مأموران امنیتی بازداشت و ۱۴۱روز در سلول انفرادی بند ۲۴۰زندان اوین به‌سر برد.

وی از سوی شعبه ۲۶دادگاه انقلاب اسلامی تهران به شش سال حبس و تبعید در گناباد و ممنوعیت مادام‌العمر از فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی محکوم شد.

احمد زیدآبادی، برنده جایزه قلم طلایی سال ۲۰۱۰ «مؤسسه جهانی مطبوعات» و جایزه جهانی آزادی مطبوعات سازمان یونسکو و گیامورو کانو در سال ۲۰۱۱است.

Share