Share

شورای مرکزی حزب اعتماد ملی (استان تهران) به مناسبت وقایع نوار غزه بیانیه‌ای منتشر کرد و ضمن دفاع از مردم فلسطین و محکومیت ارتش اسرائیل، مواضع برخی رسانه‌‌های داخلی را «بهره‌برداری جناحی از خون مردم فلسطین» خواند.

در بیانیه این حزب آمده است: «این جریان به جای حمایت همه‌جانبه و بی‌شائبه نسبت به مردم فلسطین، از پرونده مظلومیت فلسطین بهره‌برداری جناحی کرده و خون مردم فلسطین را را به ثمن بخس قدرت طلبی جناحی می‌فروشد.»

Karubi

در شعارهای  مراسم روز قدس در تهران در جمعه سوم مرداد، از جمله گفته شد: «هم غزه، هم لبنان، جانم فدای اسلام.»

سردار سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران نیز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران به شکل بی‌سابقه‌ای اسرائیل را تهدید به «جنگ خانه به خانه» کرد.

در بیانیه شورای مرکزی حزب اعتماد ملی از ادعای برخی رسانه‌های داخلی «با کارنامه سیاه سانسور و سرکوب و حمایت از نقض حقوق بشر» ابراز تاسف شده که جریان‌های اصلاح‌طلب و رسانه‌های مستقل را متهم به سهل‌انگاری در پوشش مسائل فلسطین کرده‌اند.

این بیانیه تاکید کرده که حزب اعتماد ملی، «حمایت از حقوق تمام انسان‌ها، بدون تقسیم‌بندی جغرافیایی، نژادی، مذهبی، خودی و غیر خودی در مقابل جنگ‌طلبان افراطی» را وظیفه انسانی خود می‌داند.

شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در بیانیه روز جمعه ۳ مرداد،  یادآور شده که ظلم، جنایت، بی‌قانونی و سرکوب شهروندان که جزء تفکیک ناپذیر حکومت‌های دیکتاتور و رژیم‌های ضد انسانی است، هیچگاه تداوم نمی‌یابد.

مهدی کروبی، دبیر کل این حزب، از سال ۱۳۸۹ تاکنون به دلیل اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ در «حصرخانگی» به سر می‌برد.

بسیاری از مدارک و اسناد موجود در دفتر این حزب در یورش ماموران امنیتی به آن در سال ۱۳۸۸ ناپدید شد.

این یورش پس از حمایت کروبی از زندانیان کهریزک و جمع‌آوری شواهدی از تجاوز جنسی در این بازداشتگاه توسط او انجام گرفت.

 

Share