Share

شبه‌نظامیان وابسته به گروه «داعش» یا «دولت اسلامی عراق و شام» با تسخیر یک پادگان بزرگ در سوریه، حداقل ۵۰ سرباز را پس از به اسارت گرفتن آنها  سربریدند.

ISIS

داعش شهر رقه در شمال شرقی سوریه را در کنترل خود دارد

این پادگان بزرگ در شهر «رقه» در شمال شرقی سوریه قرار دارد. گزارش‌ها از این شهر حاکی از حمله و تسخیر پایگاه «گردان هفدهم» ارتش در جمعه شب ۲۵ ژوییه است. طی این حملات حداقل ۶۹ نفر از نظامیان ارتش سوریه و ۲۸ نفر از شبه‌نظامیان داعش کشته شده‌اند.

خبر سربریدن ۵۰ نفر از سربازان اسیر را یک نهاد ناظر به نام «گروه نظارت بر حقوق بشر سوریه» تائید کرده که  در لندن مستقر است.

یک حساب توییتر وابسته به گروه داعش نیز با انتشار جسد پنج نفر از این سربازان، تعلق آن‌ها به «گردان هفدهم» ارتش را تایید کرده اما گفته است شمار تلفات ارتش سوریه ۷۵ نفر است.

رسانه‌های دولتی سوریه در مورد خبر سربریدن این سربازان اسیر شده سکوت کرده‌اند. با این‌حال، ارتش سوریه اعلام کرده که در  تدارک یک حمله بزرگ به مواضع این گروه شورشی است.

داعش یا «دولت اسلامی عراق و شام» پس از تصرف شهر موصل در عراق و بخش‌‌های دیگری در شمال این کشور، اعلام خلافت اسلامی کرد و ابوبکر البغدادی را به عنوان خلیفه مسلمین جهان معرفی کرد.

با تسخیر برخی پایگاه‌های نظامی در شمال عراق، این گروه اکنون با سلاح‌ها و تجهیزات نظامی بیشتر و کامل‌تری به رویارویی با ارتش عراق و سوریه می‌پردازد. در حال حاضر تعداد درگیری‌های این گروه با ارتش سوریه بیشتر از سابق گزارش شده است.

این گروه اکنون در حال پیشروی در کردستان سوریه است و یک منطقه کردنشین به نام «کوبانی» را در محاصره قرار داده. فعالان کرد هشدار داده‌‌اند چنان‌چه داعش بتواند این منطقه را تسخیر کند، احتمال قتل عام و یک فاجعه بزرگ انسانی بسیار زیاد است.

Share