Share

حجت‌الاسلام میثم امرودی، معاون محمدباقر قالیباف، شهرار تهران گفت: «موضوعی که وزارت کشور سه سال پیش آن را تصویب کرد، این است که هیچ مدیر آقایی نمی‌تواند منشی زن داشته باشد و بالعکس نیز هیچ مدیر خانمی نمی‌تواند منشی آقا داشته باشد.»

hejab 1

اردیبهشت‌ماه شهرداری تهران، صورت‌جلسه‌ای را تصویب کرد که در آن به کارگیری زنان در برخی پست‌ها ممنوع شده

به گزارش روز یکشنبه پنجم مرداد روزنامه شرق، امرودی افزود: «شهرداری تهران این موضوع را خیلی قبل‌تر مصوب کرده بود و این بار دوباره بر این مساله تاکید کرده است.»

به گفته وی «این موضوع اصلا به این معنا نیست که می‌خواهیم تفکیک جنسیتی داشته باشیم.»

۲۷اردیبهشت‌، شورای معاونان شهرداری تهران، صورت‌جلسه‌ای را تصویب کرد که در آن به کارگیری زنان در پست‌های مسئول‌ دفتر، منشی و تایپیست در شهرداری ممنوع شده بود.

محمدباقر قالیباف٬ شهردار تهران نیز۲۷تیرماه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران، از تفکیک جنسیتی در مجموعه تحت مدیریتش دفاع کرد. او گفت: «ما غیرت دینی داریم و نباید اجازه دهیم زنان در ادارات بیش از همسر خود با نامحرمان معاشرت و تماس داشته باشند.»

علاوه بر این، شهرداری تهران اعلام کرده که اتاق‌های زنان و مردان در ادارات شهرداری جدا خواهند شد. اکنون قالیباف با دفاع از این اقدام گفته است: «معاشرت بیشتر زنان با نامحرمان نسبت به همسر و فرزندان «کانون خانواده را تحت تاثیر منفی قرار می‌دهد.»

Share