Share

روسیه در واکنشی خشمگینانه، یکشنبه ۲۷ ژوئیه تحریم‌های اتحادیه اروپا را «بی‌تاثیر، غیرسازنده، و مضر برای منافع مشترک و مهم» خواند.

12April- Ukrain-Russia (2)

پترو پروشنکو، رئیس‌جمهور اوکراین از حملات مستقیم روسیه به سربازان اوکراینی از آن سوی مرز خبر داده است

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه، پس از سرنگون‌شدن هواپیمای پرواز MH۱۷ مالزی در شرق اوکراین، مسکو را عصبانی کرده است. روسیه تحریم‌های اتحادیه اروپا را «بی‌تاثیر، غیرسازنده، و مضر برای منافع مشترک و مهم» خوانده است.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ خود آمریکا را متهم کرد که با حمایت از «دولت غرب‌گرای کی‌یف»، به تشدید بحران در اوکراین کمک می‌کند. روسیه در این بیانیه آمریکا را به تشویق کی‌یف به سرکوب مردم روس‌تبار اوکراین متهم کرد.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز جمعه در یک توافق‌نامه‌ مقدماتی، در زمینه تحمیل تحریم‌های بیشتر و گسترده‌تر بر روسیه به توافق رسیدند.

RUSSia

سازمان «نظارت بر حقوق بشر» از کشف گوری دسته‌جمعی در شهر اسلاویانسک در شرق اوکراین خبر داد

روز جمعه ۲۶ ژوئیه سازمان «نظارت بر حقوق بشر» در نیویورک،  از کشف گوری دسته‌جمعی در شهر اسلاویانسک در شرق اوکراین خبر داد. به گزارش خبرگزاری «الجزیره»، این سازمان در بیانیه خود اعلام کرد که هر دو طرف درگیر در شرق اوکراین با موشک‌های هدایت‌نشده به شهروندان غیرنظامی حمله می‌کنند.

یکی از همکاران سازمان یاد شده به الجزیره گفته است که «دولت اوکراین به جای انکار همه چیز، باید استفاده از موشک در چنین مناطق شهری پرجمعیتی را متوقف کند».

پترو پوروشنکو، رئیس‌جمهور اوکراین در تماس تلفنی با جو بایدن، معاون اول رئیس‌جمهور آمریکا، از حملات مستقیم روسیه به سربازان اوکراینی از آن سوی مرز خبر داد. روسیه  این اتهام‌ها را رد کرده و اوکراین را متهم به گشودن آتش بر سربازان روس از آن سوی مرز کرده است. روسیه همچنین با ممنوع‌کردن صادرات لبنیات خود به اوکراین، فشارهای اقتصادی بر دولت کی‌یف را افزایش داده است.

Share