Share

sarajeddin mirdamadiروز یکشنبه ۵ مرداد (۲۷ ژوئیه) جلسه محاکمه سراج الدین میردامادی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. بنابر حکم بدوی این دادگاه، برای این خبرنگار شش سال زندان بریده‌اند. این حکم ظرف مدت ۲۰ روز قابل اعتراض است.

سراج الدین میردامادی، با رادیو زمانه همکاری آزاد به صورت تهیه مصاحبه داشته است. او که در زمان اقامتش در پاریس، با رسانه‌های مختلف  همکاری می‌کرد، بلافاصله پس از انتخاب حسن روحانی در مقام ریاست جمهوری، به این امید که وضع تغییر کرده است، به ایران بازگشت. پاسپورتش را گرفتند و  بارها او را برای بازجویی فراخواندند. سراج میردامادی را سرانجام در اردیبهشت امسال دستگیر کردند.

جلسه محاکمه سراج میردامادی در روز ۳۰ تیر برگزار شده بود.

بنابر گزارش ایسنا، گیتی پورفاضل، وکیل سراج میردامادی، پس از جلسه دادگاه اعلام کرد: ««در جلسه امروز دادگاه اتهامات فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور به موکلم تفهیم شد و ما به دفاع در برابر این اتهامات پرداختیم.»

«قاطعیت مضاعف»

به تازگی سایتی به اسم “خبرگزاری پارس” − که مشابه کیهان و رجانیوز و جهان‌نیوز و دیگر رسانه‌های متصل به نیروهای امنیتی است و مطالب آن در کیهان بازنشر می‌یابد − نوشته بود که دستگیری سراج میردامادی برای مقابله با “روند ورود فتنه‌گران به داخل کشور” صورت گرفته است.به نوشته این “خبرگزاری” « بعد از انتخابات ۲۴ خرداد ۹۳، برخی فتنه‌گران که از کشور گریخته بودند تلاش های بسیاری کردند که مجددا به داخل برگردند لیکن با عملیات وسیع قضایی و برخی نهادهای مختلف نظام، عملا روند بازگشت آنها متوقف شد.»

به نوشته “پارس” برای کسانی نظیر سراج الدین میردامادی پرونده گشوده شد و آنچنان که این خبرگزاری تصریح کرده است «با جمع بندی صورت گرفته و پشتیبانی مسئولین ارشد قضایی، دادستانی و قضات با قاطعیت مضاعف به این پرونده ها رسیدگی می‌کنند.»

Share