Share

اعضای یک قبیله از جنگل‌های بارانی آمازون که پیش‌از این از دنیای خارج از قبیله خود جدا بوده‌اند، با قبیله‌های دیگر در برزیل تماس برقرار کرده‌اند.

گزارشی همراه با ویدئو در روز ۳۱ ژوئیه (۸ مرداد) توسط سازمان حمایت از بومیان برزیل منتشر شد که این قبیله را در حال تماس با دنیای خارج نشان می‌دهد.

در این ویدئو، چند بومی از گروه زبانی پانوئُن(Panoan)  با تیر و کمان به گروهی دیگر نزدیک می‌شوند. آن‌ها لباس‌ پوستی دست‌دوز پوشیده‌اند و سعی می‌کنند با بومیان آشانینکا در سواحل شمالی آمازون در برزیل تماس برقرار کنند.

در ویدیویی که سازمان حمایت از بومیان برزیل منتشر کرده است، یکی از بومیان آشانینکا که شلوارکی سیاهرنگ بر تن دارد، به اعضای این قبیله بااحتیاط نزدیک می شود و به آنان موز تعارف می‌کند.

کارشناسان برزیلی مردم‌شناس گفته‌اند که این قبیله به‌احتمال زیاد از مرز کشور پرو وارد برزیل شده‌اند. احتمالاً فشار ناشی از خشونت و جنگ‌های داخلی بر سر قاچاق مواد مخدر این قبیله را ناچار به مهاجرت کرده است.

تماس اولیه این قبیله با مردم آشانینکا پیش از این در روز ۲۶ ژوئن صورت گرفته بود، اما آن‌ها به جنگل بازگشته بودند.

یک تیم از بنیاد ملی بومیان برزیل (FUNAI) پس از آگاهی از وجود این قبیله به این منطقه سفر کرده و متوجه شده بودند که این قبلیه از اعضای یک گروه شناخته‌شده از بومیان کیاننه (Rio Xinane) هستند.

دو مترجم بومی زبان پانوئُن در دیدار بعدی توانسته‌اند با این قبیله صحبت کنند. به گفته این مترجمان این بومیان در جست و جوی سلاح و وسایل‌اند. به آن‌ها در محل زندگی‌شان حمله شده است و بسیاری از مردم قبیله جان خود را از دست داده‌اند. در راه سفر هم عده‌ای آنفولانزا و دیفتری گرفته‌اند.

در حال حاضر هفت نفر از افراد این قبیله مبتلابه آنفولانزا هستند و خدمات پزشکی به آن‌ها ارائه شده است.

Previous Image
Next Image

info heading

info content

Share