Share

به گفته جاوید سبحانی، عضو انجمن حمایت از حقوق کودکان در ایران، دست‌ کم ۳۲ درصد دختران راهنمایی و دبیرستانی در این کشور تجربه کودک‌آزاری جنسی داشته‌اند.

1212

دست‌کم ۳۲ درصد از دختران راهنمایی و دبیرستانی در ایران تجربه کودک‌آزاری جنسی داشته‌اند

به گزارشخبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، سبحانی روز شنبه ۱۱ مرداد، ضمن اعلام آمار یادشده افزود: «به طور کل تاکنون نیمی از جمعیت دختران تجربه آزار جنسی را داشته‌اند که در مکان‌هایی مانند پل هوایی، اتوبوس و به طور کل در فضاهای بی‌دفاع شهری اغلب توسط یک مرد غریبه صورت گرفته است.»

لیلا ارشد، یک عضو دیگر هیئت مدیره انجمن حمایت از حقوق کودکان نیز می‌گوید: «در حال حاضر بیشتر با کودک‌آزاری جسمی، عاطفی و همچنین کودک آزاری آموزشی مواجه هستیم که در برخی از مکان‌های آموزشی کودکان به دلیل آموزش‌های سنگین و وظایف تحصیلی مورد آزار قرار می‌گیرند.»

سازمان بهزیستی ایران سال گذشته اعلام کرد اعتیاد، طلاق، کودک‌آزاری و همسرآزاری از جمله آسیب‌های عمده اجتماعی در این کشور به‌شمار می‌روند.

بر اساس گزارش انجمن حمایت از حقوق کودکان، در سال گذشته، ۲۴۸۸ مورد فرزند آزاری به مرکز مشاوره «صدای یارا» گزارش شده است. یک عضو این انجمن اعلام کرده ۵۵ درصد این آزار‌ها روانی و عاطفی و ۴۵ درصد جسمی بوده است.

Share