Share

مردم شهر رفح در غزه برای نگهداری و دفن اجساد کشته‌شدگان حمله‌های اسرائیل دچار مشکل شده‌اند.

Gaza_Truce_Israel_August 2014

خبرنگاران الجزیره، از قراردادن اجساد برخی از کودکان کشته‌شده در یخچال‌های مخصوص بستنی و سبزیجات خبر داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری «الجزیره»، سردخانه‌های بیمارستان‌های رفح از اجساد قربانیان حملات اسرائیل به غزه اشباع شده‌اند و خانواده کشته‌شدگان ناچارند اجساد عزیزان خود را در یخچال‌های تجاری مواد غذایی نگهداری کنند.

خبرنگاران الجزیره، از قراردادن اجساد برخی از کودکان کشته‌شده حملات اسرائیل در یخچال‌های مخصوص بستنی و سبزیجات خبر داده‌اند.

تا کنون بر اثر حمله اسرائیل به نوار غزه دست‌کم ۱۸۳۰ فلسطینی کشته و ۹۴۰۶ تن دیگر زخمی شده‌اند.

بنا بر این گزارش و به نقل از شاهدان عینی، روز دوشنبه، چهارم اوت، اجساد زیادی در خیابان‌های رفح در حال متلاشی‌شدن بودند و بوی تعفن خیابان‌ها را فراگرفته بود. همچنین در پی پرشدن سردخانه، آمبولانس‌های بیمارستان‌ کویتی رفح، اجساد قربانیان را روی سنگفرش بیرون ساختمان بیمارستان تلنبار می‌کردند.

این گزارش می‌افزاید که هویت بسیاری از اجساد به دلیل جراحت‌های بسیار شدید یا کشته‌شدن تمام دیگر اعضای خانواده نامعلوم باقی مانده است. همچنین مسئولیت جسد برخی دیگر از قربانیان بر دوش آشنایان خانوادگی بسیار دور افتاده، زیرا آشنایان نزدیک‌تر در حملات اسرائیل کشته شده‌اند.

PALESTINIAN-ISRAEL-UNREST-GAZA

وزارت وقف فلسطین اعلام کرده که تا پایان حملات اسرائیل از «گور دسته‌جمعی» برای به‌خاک‌سپردن قربانیان استفاده می‌کند

ابراهیم ابو معمر، از اعضای «جامعه ملی دموکراسی و قانون» در رفح، در گفت‌و‌گو با الجزیره گفته است که «اجازه‌ندادن به فلسطینیان برای دفن مردگان خود شکلی از تحقیر است.»

از سوی دیگر، حصر غزه نیز به مشکل دفن اجساد دامن زده است. حسن السیفی، معاون وزارت وقف غزه، به الجزیره گفته است که «در چنین شرایطی معمولاً به شکل انبوه ۵۰۰ قبر می‌سازیم، اما از آنجا که ورود سیمان به غزه ممنوع است، قادر به ساخت قبر نیستیم.»

وزارت وقف که مسئول رسیدگی به امور دینی است، اعلام کرده که تا پایان حملات اسرائیل از «گور دسته‌جمعی» برای به‌خاک‌سپردن قربانیان استفاده می‌کند.

در همین حال امروز، پنجم اوت، آتش‌بس موقت دیگری بین اسرائیل و حماس برقرار شد و اسرائیل نیروهای خود را از غزه بیرون کشید.

Share