Share

نشست بین رضا فرجی‌دانا، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایران با نمایندگان خواهان استیضاح وی، شنبه ۱۸مرداد برگزار شد. نشستی که به نوشته منابع داخلی در ایران، فرجی‌دانا در آن از مواضع خود عقب‌نشینی نکرده است.

Reza-Farajidana

با وجود اصرار نمایندگان بر استیضاح، فرجی دانا از موضعش در قبال دانشجویان ستاره‌دار کوتاه نیامد

به گزارش روز یکشنبه ۱۹مرداد روزنامه شهروند، «با این شرایط و اصرار نمایندگان به استیضاح و عقب ننشستن فرجی‌دانا از مواضعش در برابر نمایندگان، باید دید که آیا استیضاح‌کنندگان این‌بار رأی به استیضاح او خواهند داد یا این‌که فرصت یک‌ماهه را تمدید و شروط جدید را تعیین خواهند کرد.»

قرار است طراحان استیضاح فرجی‌دانا امروز در این باره تصمیم‌گیری کنند.

نمایندگان خواهان استیضاح وزیر علوم دو شرط برای عدم‌استیضاح وی مطرح کرده‌اند، «یکی اخراج دانشجویان ستاره‌داری که به دانشگاه بازگشته‌اند و دوم هم اخراج افرادی که در فتنه ٨٨ فعال بوده‌اند.»

مقام‌های رسمی جمهوری اسلامی ایران از اعتراضات پس از انتخابات ریاست‌ جمهوری سال ۱۳۸۸به نام «فتنه» یاد می‌کنند.

گزارش روزنامه شهروند می‌افزاید که فرجی‌دانا با ایستادگی بر مواضع خود و عدم‌تغییر در وضع دانشجویان ستاره‌دار برگشته به دانشگاه و عدم جابه‌جایی مدیرانش دست رد به خواسته‌های متقاضیان استیضاح زد.

ناصر موسوی‌لارگانی، عضو کمیته منتخب استیضاح‌کنندگان وزیرعلوم گفت: «براساس صحبت‌هایی که دیروز در جلسه با وزیر علوم داشتیم، گویا ایشان کار خاصی نسبت به مطالبات متقاضیان استیضاح انجام نداده است، بنابراین مقرر شد امروز در جلسه‌ای با نمایندگان امضاکننده استیضاح‌ این موضوع مورد بررسی قرار گرفته و تصمیم لازم اتخاذ شود.»

Share