Share

بر اثر تصادف دو دستگاه خودرو در استان خراسان رضوی و آتش‌سوزی ناشی از آن ۱۲ نفر جان خود را از دست دادند و به این ترتیب شمار قربانیان تصادفات جاده‌ای روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۲۱ و ۲۲ مرداد در ایران دست‌کم به ۴۲ نفر رسید.

شهرام طاهرزاده، کارشناس مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز چهارشنبه ۲۲ مرداد به خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) گفت: «حادثه تصادف یک دستگاه پژو و پراید در محور خواف – تربت حیدریه ۱۲کشته بر جای گذاشت.»

وی افزود: «۱۰ نفر از قربانیان این حادثه در محل حادثه فوت شدند و دو نفر در حین انتقال به بیمارستان جان خود را از دست دادند.»

به گفته صفایی، رئیس پلیس راه استان خراسان رضوی، کشته‌‌شدگان در این تصادف و آتش‌سوزی پس از آن «به صورت کامل سوخته و اجساد قابل شناسایی نیست.»

یک روز پیش از این حادثه نیز بر اثر تصادف دو دستگاه خودرو در استان سیستان و بلوچستان و آتش‌سوزی ناشی از آن ۱۰ نفر در آتش سوختند.

این حادثه ساعت ۲۰ شامگاه سه‌شنبه ۲۱ مرداد بر اثر برخورد یک دستگاه خودرو تویوتای وانت و یک دستگاه سواری پژو ۴۰۵ در مسیر سراوان به خاش رخ داد. بر اثر این حادثه هر دو خودرو دچار آتش شده و هشت نفر از سرنشینان خودروی وانت تویوتا و دو نفر از خودروی پژو در آتش سوختند.

همچنین در حادثه‌ای دیگر در استان کرمانشاه که روز چهارشنبه ۲۲ مرداد رخ داد، بر اثر برخورد یک دستگاه پراید با تریلی در مسیر کرندغرب به سرپل ذهاب، شش نفر کشته شدند.

در روز چهارشنبه همچنین بر اثر تصادف در استان‌های اصفهان، آذربایجان غربی، همدان، آذربایجان شرقی و خوزستان ۱۴ نفر کشته شدند که به این ترتیب شمار کشته‌شدگان ناشی از تصادف در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه این هفته در ایران به دست‌کم ۴۲نفر رسید.

تصادف جاده‌ای و شهری یکی از سه دلیل عمده مرگ‌ومیر در ایران است. سالانه بین ۲۰تا ۳۰ هزار ایرانی بر اثر تصادف جان خود را از دست می‌دهند.

به‌گفته علی‌اکبر یساقی، نایب رئیس هیأت مدیره ستاد دیه از ابتدای انقلاب (سال ۱۳۵۷) تاکنون ۸۰۰ هزار نفر بر اثر تصادف جان خود را از دست داده‌اند.

Share