Share

حکم قضائی روزنامه بهار و سعید پورعزیزی، مدیرمسئول آن از سوی دیوان عالی کشور تأیید شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جمال خندان، وکیل مدافع روزنامه‌ بهار گفت دیوان عالی کشور حکم شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران مبنی بر شش ماه توقیف این روزنامه و ۹۱ روز حبس تعزیری با دو سال تعلیق سعید پورعزیزی، مدیرمسئول آن را تأیید کرد.

جلسه رسیدگی به پرونده روزنامه بهار، چهارم خردادماه در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران با حضور اعضای هیأت منصفه مطبوعات برگزار شده بود.

در این جلسه، سعید پورعزیزی با اتهام‌های «فعالیت تبلیغی علیه نظام، پخش شایعات و مطالب خلاف واقع، ترویج مطالبی که به اساس جمهوری اسلامی ایران لطمه وارد می‌کند و نقل مطالب از گروه‌های مخالف داخلی به نحوی که تبلیغ آن گروه‌ها محسوب می‌شود»، مجرم شناخته شد.

روزنامه بهار یکم آبان‌ماه سال گذشته مقاله‌ای به قلم علی‌اصغر غروی از مسئولان نهضت آزادی ایران را با عنوان «امام؛ پیشوای سیاسی و یا الگوی ایمانی؟» منتشر کرد و سپس به ‌دلیل انتشار این مقاله ششم آبان‌ماه با حکم هیأت نظارت بر مطبوعات توقیف و پرونده آن به قوه قضائیه ارسال شد.

سعید پورعزیزی، مدیرمسئول روزنامه بهار صبح روز شنبه ۱۱ آبان همان سال بازداشت و شامگاه دوشنبه ۱۳ آبان آزاد شد.

علی‌اصغر غروی نیز ۲۰ آبان‌ماه ۱۳۹۲ از سوی دادگاه انقلاب اصفهان بازداشت و پس از دو ماه زندان ۲۱ دی ماه ۱۳۹۲ با قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

Share