Share

روزنامه اعتماد در گزارشی که روز شنبه ۲۵ مرداد منتشر شده، شماری از دولتی‌ها را به «همکاری با جبهه پایداری» متهم کرده است. جبهه پایداری از جمله مخالفان اصلی دولت حسن روحانی در ایران به‌شمار می‌آید.

به گزارش این روزنامه «نفوذی‌ها سناریو می‌چینند و در کنار اتاق عملیاتی‌شان این‌بار خبر از نفوذ عده‌‌ای نفوذی در بدنه دولت آمده است که با سردسته مخالفان دولت یعنی “جبهه پایداری” مشغول همکاری هستند.»

اعتماد می‌گوید: «شاید این نفوذی‌ها که حتی در بدنه دولت هم وجود دارند همان تخریب‌گرانی باشند که رئیس‌جمهور گفته بود قصد سکوت در برابر آن‌ها را ندارد. وضعیت در استان‌ها و شهرستان‌های کوچک بدتر است. عدم تغییر برخی مدیران استانی موجب شده است که به‌گفته برخی، در شهرستان‌ها در خود دولت پایگاه علیه حسن روحانی ایجاد شود.»

این روزنامه از حسن روحانی به‌عنوان «بدشانس‌ترین رئیس‌جمهور ایران از حیث تنوع در مخالفان» نام برده و افزوده:‌ «اگر رؤسای جمهور قبلی تنها با یک طیف مخالف روبه‌رو بودند حالا روحانی با طیف‌های مختلفی روبه‌رو است که برخی‌ از آن‌ها برای ماندن در دولت اصرار می‌کنند.»

یک نماینده مجلس که نامش فاش نشده، گفته است:‌ «تخریب‌چیان اطلاعات را از نیروهای نفوذی در استانداری‌ها و برخی افراد در بدنه دولت می‌گیرند بعد در اختیار تریبون‌هایشان می‌گذارند. ما خبر داریم که نفوذی‌های بدنه دولت با جبهه پایداری همکاری می‌کنند.»

وی افزوده: «شما ببینید کنار بعضی وزرا چه کسانی جا باز کردند، تندترین افراد مخالف دولت روحانی الان آنجا هستند و پایگاه درست کردند. من شخصا بارها این موضوع را به نزدیک‌ترین فرد به آقای روحانی یعنی برادرش منتقل کردم، او گفت این مشکلات را حل می‌کنم اما برخی در بدنه دولت تمکین نمی‌کند. شما تصور کنید که فقط کافی‌ است چند استاندار این‌گونه عمل کنند، آن وقت تمام دولت به هم می‌ریزد.»

اعتماد گزارش خود را این‌گونه به پایان برده است: «باید منتظر ماند و دید که حسن روحانی بالاخره با دردسرهای نیروهای غیرهماهنگش که حالا عزم هم‌نوایی با مخالفان درجه یک دولت دارند، چه می‌کند؟»

Share