Share

غلامحسین اسماعیلی، رئیس کل دادگستری استان تهران درباره آخرین جزئیات پرونده بازداشت جیسون رضائیان، خبرنگار روزنامه واشنگتن پست گفت: «اتفاق جدیدی در این پرونده نیفتاده است.»

جیسون رضائیان، خبرنگار روزنامه واشنگتن پست

جیسون رضائیان، خبرنگار روزنامه واشنگتن پست

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامحسین اسماعیلی از بیان جزئیات بیشتر در این‌باره خودداری کرد و افزود: «اطلاعات بیشتر درباره این پرونده را از سخنگوی دستگاه قضایی جویا شوید.»

غلامحسین محسنی ‌اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه در نشست رسانه‌ای ۱۳ مردادماه خود تنها گفته بود که چهار نفر در این رابطه بازداشت شده‌اند که یکی از آنها در همان روزهای اول با قرار آزاد شد.

جیسون رضائیان، خبرنگار روزنامه واشنگتن پست در تهران، یگانه صالحی، همسرش که خبرنگار نشریه «نشنال» است و یک عکاس و همسر او، سه‌شنبه ۲۲ ژوئیه / ۳۱ تیرماه در ایران دستگیر شدند.

غلامحسین اسماعیلی، رئیس کل دادگستری تهران، درباره این بازداشت‌ها گفته بود: «این موضوع در مرحله تحقیقات مقدماتی است و برای اطلاع‌رسانی درباره آن باید بررسی‌های فنی و بازجویی صورت گیرد.»

وی افزود: «پس از تحقیقات در این زمینه می‌توانیم درباره آن اطلاع‌رسانی کنیم.»

خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه ۸ مردادماه / ۳۰ ژوئیه اعلام کرد یکی از همراهان جیسون رضائیان که که همسر عکاس بازداشت‌ شده است، آزاد شد.

کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران اعلام کرد که «وضع روحی این فرد؛ بسیار نامناسب بوده و از زمان آزاد شدن خود را از دیگران منزوی کرده است».

بازداشت این خبرنگاران در حالی صورت گرفته که آنها مجوز کار به‌عنوان خبرنگار را داشته‌اند.

روز چهارشنبه ۸ مردادماه / ۳۰ ژوئیه مادر جیسون رضائیان با انتشار ویدئویی از مقام‌های ایرانی خواست که پسر و عروس‌اش را آزاد کنند. او گفت که پسرش از بیماری فشار خون رنج می‌برد و دستگیری و بازداشت او می‌تواند وضعیت سلامتش را به خطر بیندازد.

Share