Share

در حالی که اعلام شده بود جلسه استیضاح وزیر علوم با درخواست دولت به روز سه‌شنبه تغییر کرده، معاون نظارت و هماهنگی معاونت پارلمانی ریاست جمهوری گفت جلسه استیضاح روز چهارشنبه، ۲۹ مردادماه در مجلس برگزار می‌شود و این زمان قطعی است.

رضا فرجی‌دانا آبان‌ماه ۹۲ با کسب ۱۵۹ رأی موافق نمایندگان مجلس سکان وزارت علوم را در دست گرفت.

رضا فرجی‌دانا آبان‌ماه ۹۲ با کسب ۱۵۹ رأی موافق نمایندگان مجلس سکان وزارت علوم را در دست گرفت.

به‌گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، مجید نصیر پورسردهایی، معاون نظارت و هماهنگی معاونت پارلمانی ریاست جمهوری ضمن اعلام این خبر افزود رضا فرجی‌دانا، وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری به علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران نامه نوشته و در آن از وی خواسته است که «مصادیق موارد استیضاح مشخص شود تا امکان پاسخگویی راحت‌تر باشد».

به‌گفته معاون نظارت و هماهنگی معاونت پارلمانی ریاست جمهوری هنوز همراهان وزیر علوم در جلسه استیضاح مشخص نشده‌اند.

روز یکشنبه محمد دهقان، عضو هیأت رئیسه مجلس به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته بود که بنا به درخواست دولت و موافقت هیأت رئیسه مجلس به دلیل سفر استانی رئیس‌جمهور به اردبیل، جلسه استیضاح وزیر علوم روز سه‌شنبه برگزار خواهد شد.

استیضاح رضا فرجی‌دانا از موضوعات جنجالی روزهای اخیر در ایران است. این استیضاح با ۵۱ امضا روز چهارشنبه ۲۲ مردادماه در مجلس اعلام وصول شد.

طراحان استیضاح وزیر علوم شیوه مدیریت وی را خلاف مصالح و مانع رشد تولید علم در کشور می‌دانند و معتقدند سیاست‌های رضا فرجی‌دانا دانشگاه‌ها را در مسیر «تندروی و افراط» قرار می‌دهد.

در مقابل طرفداران دولت این اقدام را حرکتی سیاسی می‌دانند و معتقدند که استیضاح فرجی‌دانا به افشای بورسیه‌های فرزندان و بستگان مقام‌های دولت پیشین توسط وزارت علوم مربوط می‌شود و برای جلوگیری از رو شدن مسائل پشت پرده آن است.

رضا فرجی‌دانا دومین وزیر پیشنهادی دولت حسن روحانی پس از جعفر میلی‌منفرد است که آبان‌ماه ۹۲ با کسب ۱۵۹ رأی موافق، ۷۰ رأی مخالف و ۳۲ رأی ممتنع، از مجموع ۲۲۱ رأی نمایندگان مجلس سکان وزارت علوم را در دست گرفت.

Share