Share

DJ Amirیکی از دغدغه‌های گذران زندگی در مهاجرت پیدا کردن پاتوقی‌ست با حال و هوای یادآور وطن و برای گفت‌وگو با همزبانان. “لم کده” (جایی برای لم دادن!) یا لونج پی.ام.سی (PMC Lounge) در شهر روتردام هلند یکی از این نوع پاتوق‌هاست که با این که عنوانی ظاهراً ایرانی ندارد اما مدت‌هاست که به محل گردهمایی جوانان ایرانی تبدیل شده است. سه حرفی که نام لم کده پی.ام.سی از  آن گرفته شده مخفف Persian Music Centre  است به معنای «مرکز موسیقی ایرانی‌».

امیر قوامی گرداننده و دی‌جی این مرکز است. او ۳۳ سال دارد و از ۱۱ سالگی در هلند زندگی می‌کند، از کودکی با موسیقی مأنوس بوده و ۱۵ سال است که به عنوان دی‌جی فعالیت دارد.

دی‌جی امیر نه تنها بین جوانان ایرانی مقیم هلند، بلکه در دیگر کشورهای اروپایی همسایه هلند نیز شناخته شده است. میکس موسیقی‌های او در داخل ایران نیز طرفداران زیادی دارد.

گفت‌وگو با دی‌جی امیر

امیر به تازگی مهمان استودیوی «زمانه» بود.  با او از دلایل راه اندازی «مرکز موسیقی ایرانی‌» گفت‌وگو کردیم. او در این گفت‌وگو از مشکلات و لذت دی‌جی بودن می‌گوید، این که چرا دنبال چنین کاری رفته و  چرا بعد از گذشت بیش از یک دهه از این مشغولیت خسته نمی‌شود.

در برنامه‌های بیست و چهار ساعته پخش موسیقی رادیو زمانه نیز از این بعد می‌توانید شنونده میکس موسیقی‌های دی‌جی امیر باشید.

دی‌جی امیر در استودیوی زمانه در گفت‌وگو با شهزاده سمرقندی

دی‌جی امیر در استودیوی زمانه در گفت‌وگو با شهزاده سمرقندی  عکس: علی فتوتی

Share