Share

زلزله‌زدگان منطقه مورموری واقع در شهرستان آبدانان استان ایلام هنگام بازدید عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی ایران از مناطق زلزله زده نسبت به عدم ایجاد امکانات در منطقه یادشده اعتراض کردند.

اعتراض‌های مردم زلزله‌زده مورموری استان ایلام

اعتراض‌های مردم زلزله‌زده مورموری استان ایلام

به‌گزارش خبرگزاری مهر، وزیر راه صبح چهارشنبه ۲۹ مردادماه برای بازدید از مناطق زلزله‌زده بخش مورموری به این منطقه سفر کرده بود که ضمن بازدید از منازل مسکونی و بازدید از مناطق مختلف، با اعتراض‌های مردم مواجه شد.

مردم معترض خواهان ایجاد امکانات، آب، یخ، مواد غذایی، چادر و اسکان شدند. آن‌ها همچنین خواستار جبران خسارت‌ها از سوی مسئولان کشوری شدند.

این گزارش می‌افزاید زلزله‌زدگان اعلام کردند مسئولان تنها شعار می‌دهند و خبری از عملی شدن وعده‌ها برای کمک‌رسانی نیست.

پس از گذشت دو روز از زلزله مورموری مردم همچنان با مشکلات بسیار مواجه‌اند. بر اساس گزارش‌های منتشرشده زلزله‌زدگان در گرمای ۵۰ درجه با نبود آب مواجه‌اند و با توجه به تخریب چاه‌های آب منطقه ارسال آب معدنی یکی از ضروریات مهم مردم منطقه است.

اسکان مردم نیز با مشکلات زیادی روبه‌رو است و هم‌اکنون بسیاری از مردم در کنار خیابان‌ها و خانه‌های خود به‌سر می‌برند.

بسیاری از مردم در کنار خیابان‌ها و خانه‌های خود به‌سر می‌برد.

بسیاری از مردم در کنار خیابان‌ها و خانه‌های خود به‌سر می‌برد.

با توجه به وقوع پس‌لرزه‌های متعدد در مورموری و تکان‌های بسیار شدید در این منطقه مردم سردرگم و سرگردان هستند.

مردم معترض خواهان ارسال کمک‌های استان‌های همجوار و مناطق مختلف کشور هستند. با توجه به کوهستانی بودن و جاده‌های ارتباطی نامناسب منطقه زلزله زده لازم است هرچه زودتر این امکانات به دست مردم برسد.

زلزله‌ای به بزرگی ۶/۲ ریشتر در ساعت هفت و دو دقیقه صبح روز دوشنبه ۲۷ مرداد/ ۱۸ اوت منطقه مورموری را تکان داد و خسارات زیادی به مناطق مسکونی این منطقه وارد کرد. در این زمین‌لرزه ده‌ها نفر زخمی شدند.

محمدرضا مروارید، استاندار ایلام روز چهارشنبه مجموع خسارات ناشی از این زلزله‌ را یک‌هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

این خسارت‌ها به تفکیک در حوزه آب روستایی ۱۰۷، در آب شهری ۲۵۷‌، در حمل و نقل و راه ۱۸۵، مخابرات ۱۰، برق ۳۵ ، کشاورزی ۱۱۰، آموزشی ۱۰۰، ورزش و جوانان ۶۰، عمران شهری ۱۷۵، ساختمان‌های دولتی ۶۰، میراث فرهنگی ۱۵ و اماکن مذهبی ۲۰ میلیارد ریال بوده است.

Share