Share

مرضیه برومند در کمتر از دوهفته مانده به آغاز جشنواره عروسکی تهران از دبیری این جشنواره استعفا داد.

مرضیه برومند از دبیری جشنواره عروسکی تهران استعفا داد

مرضیه برومند از دبیری جشنواره عروسکی تهران استعفا داد

به گزارش روز پنجشنبه ششم شهریورماه روزنامه شرق، این دومین جشنواره‌ای است که در یک‌ سال گذشته و در دوره ریاست حسین طاهری با بحران دبیر مواجه می‌شود.

بهمن‌ماه ۹۲ نیز در روزهایی که طاهری تازه به ریاست مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رسیده بود دبیر سی‌ودومین جشنواره تئاتر فجر ۱۰ روز مانده به آغاز جشنواره از کار برکنار شد و درنهایت نیز رئیس قبلی مرکز هنرهای نمایشی، جشنواره را برگزار کرد.

اما برخلاف جشنواره فجر که گفته می‌شد «سوءمدیریت دبیر باعث این اتفاق شده»؛ این بار برومند پیکان انتقادش را به سمت طاهری گرفته و علت استعفای خود را شخص رئیس مرکز هنرهای نمایشی دانسته است.

برومند گفته است: «من به‌دلیل رفتاری که در این مدت از سوی آقای طاهری دیدم و مشکلاتی که برای برگزاری این جشنواره با آن روبه‌رو بودم، استعفا کردم و حاضر نیستم که با ایشان ادامه همکاری داشته باشم.»

برومند اعلام کرده، تنها درصورتی بازخواهد گشت که با علی مرادخانی، معاونت هنری به‌صورت مستقیم همکاری کند.

در متن استعفای برومند آمده که حسین طاهری «بارها به شکلی توهین‌آمیز» رفتار کرده است.

عملکرد حسین طاهری، رئیس مرکز هنرهای نمایشی از ابتدای حضورش با افت‌وخیزهای زیادی همراه بود و با انتقاد هنرمندان مواجه شد.

بر پایه این گزارش «مهم‌ترین ویژگی او رسانه‌گریزی است. او حتی به‌دنبال استعفای برومند هیچ واکنشی نشان نداد و پاسخ تماس‌های رسانه‌های مختلف را نداد. این رویه‌ای است که در هشت، ۹ماه گذشته نیز از او مشاهده شده و دیگر برای خبرنگاران به رویه‌ای عادی تبدیل شده است.»

Share