Share

در حالی‌که در روزهای اخیر گفته می‌شد کارلوس کی‌روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران و فدراسیون فوتبال بر سر قرارداد چهار ساله جدید وی به توافق رسیده‌اند، اما او جمعه ۷ شهریورماه بدون امضای قرارداد جدید ایران را ترک کرد.

کارلوس کی‌روش و علی کفاشیان؛ توافقی که عملی نشد.

کارلوس کی‌روش و علی کفاشیان؛ توافقی که عملی نشد.

کارلوس کی‌روش پیش از ترک ایران گفت تا وقتی محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان ایران با حضور وی در تیم ملی فوتبال مخالف است نمی‌تواند کار کند.

وی گفت: «تنها راه حل بازگشت من به ایران این است که وزیر و رئیس فدراسیون فوتبال با هم کنار بیایند تا بتوانم دوباره به تیم ملی ایران خدمت کنم.»

کی‌روش گفت همه توافقات را با علی کفاشیان، رئیس فدراسیون ایران انجام داده‌، اما این وزیر ورزش است که مخالفت می‌کند.

وی پیش از ترک ایران در نامه‌ای نوشت: «من مجبورم به دلیل به پایان رسیدن زمان ویزای ایران کشور را ترک کنم. صادقانه باید اعتراف کنم از این‌که به این شکل ایران را ترک می‌کنم کاملا بهت‌زده هستم.»

قرارداد کارلوس کی‌روش پس از شرکت تیم ملی ایران در جام جهانی برزیل به پایان رسید. ایران در مسابقات جام جهانی با نیجریه مساوی کرد و از آرژانتین و بوسنی‌ و هرزگوین شکست خورد. با این حال بازی‌های قابل قبول ایران در مقابل حریفان خود، به‌ویژه در برابر آرژانتین، موجب شد تا بسیاری خواهان تمدید قرارداد کی‌روش شوند.

تیم ملی ایران در جام جام جهانی با یک بازی خوب یک بر صفر از آرژانتین شکست خورد.

تیم ملی ایران در جام جام جهانی با یک بازی خوب یک بر صفر از آرژانتین شکست خورد.

کارلوس کی‌روش در نامه خود نوشته است: «به‌طور رسمی اعلام شده بود من و کفاشیان در تمام بندهای قراردادی که پیش از این قرار بود امضا شود به توافق رسیده بودیم. نمی‌دانم در آینده چه رخ می‌دهد، اما دیگر چیزی در اختیار من نیست و از کنترل من خارج شده است.»

این در حالی است که محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان ایران چهار روز پیش گفته بود: «برای من کی‌روش یا دیگری فرقی ندارد و هر تصمیمی که فدراسیون بگیرد را قبول می‌کنم. اگر فدراسیون بخواهد کسی بماند، ما نیز موافقت خواهیم کرد.»

وی افزوده بود: «من موضع ضد فوتبال ندارم، من از فوتبال آلوده ناراحت هستم و متأسفانه آنقدر آدم آویزان و هیچ‌کاره بر سر این سفره آمده‌اند که باید جلوی این افراد را بگیرم.»

در همین حال علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران روز جمعه، پس از آن‌که کارلوس کی‌روش ایران را ترک کرد گفت این فدراسیون فعلا با هیچ مربی به جز کی‌روش مذاکره نکرده و تلاش می‌کند که این مربی پرتغالی را به ایران بازگرداند.

کفاشیان گفت: «ما و کی‌روش در بیشتر موارد تفاهم داریم و تنها چند مورد کوچک وجود دارد که باید درباره‌اش به توافق برسیم.»

محمود گودرزی، وزیر ورزش: برای من کی‌روش یا دیگری فرقی ندارد و هر تصمیمی که فدراسیون بگیرد، قبول می‌کنم.

محمود گودرزی، وزیر ورزش: برای من کی‌روش یا دیگری فرقی ندارد و هر تصمیمی که فدراسیون بگیرد، قبول می‌کنم.

وی افزود: «۹۹ درصد کار انجام شده، اما نمی‌دانم چرا این یک درصد باقی مانده مدام بزرگ می‌شود. گاهی اقلیت زورش از اکثریت بیشتر است!»

کفاشیان درباره سخنان کارلوس کی‌روش درباره اختلاف نظر فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان گفت: «وزارت ورزش اختیار امضای قرارداد با کی‌روش را به ما سپرده و این وظیفه فدراسیون است، اما ما هم برای امضای قرارداد چهار ساله باید همه چیز را بررسی کنیم، چون باید در این مدت پاسخگو باشیم و هرگاه کار در میانه راه قطع شود خسارت سنگینی به فدراسیون تحمیل می‌شود.»

بلاتکلیفی وضعیت سرمربی تیم ملی فوتبال ایران همچنان ادامه دارد و در همان حال  تیم ملی ایران در شانزدهمین دوره جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ که در استرالیا و از تاریخ ۱۹ دی تا ۱۱ بهمن‌ماه سال ۱۳۹۳ برگزار خواهد شد، شرکت می‌کند. این بازی‌ها در پنج شهر سیدنی، ملبورن، کانبرا، بریزبن و نیوکاسل برگزار خواهد شد و تیم ملی ایران باید در گروه سه با تیم‌های بحرین، امارات متحده و قطر دیدار کند.

Share